Kontynuując typowanie żużla przenosimy się do Lublina gdzie pierwszym rewanżowym spotkaniu półfinałów Motor podejmie zespół Włókniarza. W tej parze wszystko jest już rozstrzygnięte, lublinianie pokonali częstochowian na ich torze w stosunku aż 36-54. Mistrz Polski broni więc na własnym torze ogromnej zaliczki. Po stronie Motoru oprócz atutu własnego toru jest także powrót do ligowej jazdy Jacka Holdera. Mistrzowie Polski są więc drużyną kompletną i trudno oczekiwać aby przyjezdni mogli im zagrozić choćby w postaci wygrania tego spotkania.

Atmosfera w zespole Włókniarza nie jest najlepsza. Wysoka przegrana w Częstochowie tylko ją pogorszyła, ale jak widzieliśmy w pomeczowym skrócie – nerwowo w parku maszyn było już od początku pojedynku z Motorem. Klasycznie świetnie pojechał Leon Madsen, który totalnie nie miał wsparcia po stronie kolegów ze swojej drużyny. Dzisiaj kibice przyjezdnych z pewnością liczą na Michelsena oraz Drabika, którzy rok temu reprezentowali barwy Motoru. Mimo, że w tym dwumeczu nie należy spodziewać się zwrotu akcji tak liczymy na ciekawy pojedynek na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Z tej okazji zapraszamy na nasze analizy żużlowe na to spotkanie.

Półfinał, rewanż – Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Maksym Drabik powyżej 5.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

Niedzielne ściganie na torach PGE Ekstraligi rozpoczniemy o 16:30 w Lublinie meczem miejscowego Motoru z Włókniarzem Częstochowa. Gospodarze są już niemal pewni udziału w finale po bardzo wysokim zwycięstwie w Częstochowie. Z oferty typy na żużel polecamy dzisiaj zakład w kierunku Maksyma Drabika. Skoro mecz w Lublinie to warto poszukać czegoś w jego kierunku. Maks zazwyczaj dobrze radził sobie na torze przy Alejach Zygmuntowskich, bo jeszcze rok temu zdobywał w barwach Motoru tytuł Mistrza Polski.

Linia dzisiaj nie jest zbyt wygórowana a biegi w zasięgu Drabika. Maks ustawiony z numerem 4. Zacznie mecz z juniorami oraz Kuberą. W teorii w tym biegu powinien wskoczyć Cierniak, ale wraca on po kontuzji i kwestia czy sztab Motoru będzie chciał forsować jego zdrowiem. Tak czy siak 2 punkty są tutaj w zasięgu Maksyma i na to liczymy. 5 bieg trudny i w mocnej obsadzie. Co prawda w parze Woryna, ale rywale to Lindgren oraz Holder. Jednak jeśli wylosowany zostanie zestaw I to Maks dostanie świetnie w Lublinie pole D, które powinien tutaj wykorzystać. Następnie w parze ponownie Woryna, a rywalami będą Zmarzlik oraz junior – być może Cierniak. W biegu 11 w parze z Michelsenem vs Hampel i Holder. Ten bieg także będzie bardzo trudny.

Rozkład biegów nie jest zły. Biegi 5 i 11 są trudne, ale planowo w biegu 5 Drabik ma świetne pole więc w tym przypadku wygląda to dużo lepiej. Linia do pokrycia jest już w pierwszych trzech biegach i na to liczymy. Jeśli szukacie dzisiaj typy na PGE Ekstraligę, to zakład na Drabika ma spore szanse powodzenia, bo linia proponowana przez bukmachera jest chyba o jedno oczko zaniżona.@Jajs

 

  • h2h Dominik Kubera vs Jarosław Hampel – 1 – kurs 1,85 (LVBET)

Pierwszy półfinałowy mecz rewanżowy odbędzie się w Lublinie, gdzie Motor podejmie Włókniarz Częstochowa. Ciężko przewidywać tu jakąś niespodziankę zarówno co do wyniku dzisiejszego meczu, jak i do dwumeczu. Częstochowianie swoją okazję zaprzepaścili u siebie i dziś mają marne szanse, aby osiągnąć jakikolwiek dobry rezultat. Linie handicapowe wydają się być ustawione idealnie.
Na to spotkanie wybraliśmy pojedynek h2h pomiędzy Dominikiem Kuberą, a Jarkiem Hampelem i stawiamy na tego młodszego zawodnika. Co prawda Domin ma za sobą wczorajszy SEC w Bydgoszczy, jednak nie wydaje się, aby to miało negatywny wpływ na jego dzisiejszą dyspozycję, wprost przeciwnie, bo podium w tak mocnej stawce na pewno doda mu pewności siebie. Młody zawodnik Motoru potrzebuje jazdy po kontuzji, więc przed finałem Ekstraligi będzie chciał odjechać mocny mecz. Hampel swoje w tych play-offach już zrobił, więc dziś kompletnie na luzie, ale z dużą pewnością siebie i spokojnym oczekiwaniem na mecze finałowe. Typy ekspertów w tym pojedynku rozkładają się pół na pół. Kubera jednak z każdym meczem i turniejem wygląda lepiej i pewniej. Przed jego kontuzją pewnie kursy na takie zdarzenie byłyby zupełnie inne. Jego występy w Ekstralidze są coraz solidniejsze, wczoraj w SEC-u również bardzo solidnie, więc idzie to wszystko w dobrym kierunku i wygląda na to, że na dwa ostatnie mecze forma jednego z liderów Motoru będzie optymalna. Żeby tak się jednak stało potrzeba dziś pięć równych, dobrych biegów, a na takie na pewno Dominika stać. Znając Jarka Hampela to bardzo prawdopodobne, że odda swój ewentualny bieg nominowany. Dominikowi raczej te starty są obecnie potrzebne, więc nie przewidujemy, aby akurat on odpuszczał któryś z dwóch ostatnich wyścigów.
Jeśli szukacie typy bukmacherskie na żużel to polecamy h2h Kubery z Hampelem. Choć szanse według bukmacherów są w tym przypadku równe, wydaje nam się jednak, że Dominik po kontuzji potrzebuje solidnych startów, a do tego nie wiadomo, czy Jarek w ogóle pojawi się na torze pięć razy, co byłoby bardzo dużym ułatwieniem w powodzeniu tego typu. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”