Zaledwie trzy rundy pozostały do wyłonienia mistrza świata w jeździe na żużlu. Pierwsza z nich już dziś w walijskim Cardiff, które na pewno już przeszło do historii GP. Zainteresowanie na wyspach jednak z roku na rok słabnie i trwają rozmowy na temat przeniesienia GP Wielkiej Brytanii do innego miasta. Żużel w Anglii ma jednak swój specyficzny klimat i wielu zawodników bardzo lubi tam jeździć, natomiast dla innej części często jest to kula o nogi. Próbujemy to wszystko rozgryźć i mamy dla Was z tej okazji typy na Grand Prix Cardiff. Ubiegły sezon i ten sam tor na którym dziś pojadą najlepsi zawodnicy na świecie był szczęśliwy dla Dana Bewley, który w finale objechał Polaków – Zmarzlika i Dudka, a w finale pojechał jeszcze Madsen. Dziś podobny skład w ostatnim biegu wcale nie jest niemożliwy, choć większe szanse niż Dudkowi daje się Lindgrenowi, czy Doylowi, który znakomicie zna brytyjskie tory i ich klimat. Jakby nie były zapowiada się bardzo interesujące widowisko. Poniżej zamieściliśmy swoje analizy i typy bukmacherskie. Grand Prox powoli dojeżdża do końca, więc to jedna z ostatnich szans, aby wykorzystać nasze przewidywania.

Speedway Grand Prix – 8. runda, Cardiff (Wielka Brytania). Typy bukmacherskie

  • Bartosz Zmarzlik w TOP 2 – kurs 2,50 (LVBET)

Lekka zniżka formy Bartka Zmarzlika podniosła kursy na dzisiejsze zawody i warto w tym poszukać swojej szansy podając swoje typy na Grand Prix Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo w sumie, czy można tu mówić o zniżce, a o lekkim obniżeniu średnich w Ekstralidze. Mamy jednak na uwadze, że Ekstraliga weszła w decydującą fazę i w play-offach to normalna rzecz, ze ciężej o punktowe komplety niż w fazie zasadniczej. Próbujemy więc Bartka w top dwa dając sobie lekki bufor bezpieczeństwa, a mając przy tym cały czas bardzo dobry kurs.

Nasz reprezentant lubi tor w Cardiff, udowodnił to w zesżłym roku,kiedy to właśnie był tu na drugim miejscu. W latach wcześniejszych potrafił tu również wygrywać, a nie był wtedy jeszcze takim żużlowym kozakiem, jakim jest obecnie. Zmarzlik przewodzi w klasyfikacji generalnej, jednak chyba nie trzeba wiele pisać o tym, że dziś nie będzie na to patrzył i w każdym biegu jechał będzie tak, jakby cykl właśnie wystartował, a wszyscy startują od zera. Ciężko tu szukać jakieś argumenty przeciwko, zawodnik Motoru to najlepiej przygotowany sprzętowo zawodnik, do tego dokłada świetną, żużlową fizyczność i mocną głowę, która nie wydaje się nigdy nie panikować. Oczywiście finał do tylko jeden bieg, a w stawce będą Bewley, Doyle, czy Lindgren, gracze którzy na wyspach zrobili ogromną liczbę kółek, więc po dobrym starcie ktoś może Bartkowi zwycięstwo ukraść. Wydaje się jednak, że w dwójce Polak spokojnie powinien się znaleźć.

Typy ukierunkowane na Bartka wydają się być na dziś dość rozsądne, ciężko jednak grać punktowe linie, które są dość wysokie. Na występ w finale kurs wydaje się być mało atrakcyjny, natomiast podium, czy właśnie top 2 wydaje się dobrą opcją patrząc na wszystkie typy na Grand Prix Cardiff. @dwight

  • Fredrik Lindgren w TOP4 – kurs 2.00 (LVBET)

Grand Prix wchodzi w decydującą fazę więc kontynuujemy typowanie żużla. Na terenie Wielkiej Brytanii obejrzymy dzisiaj 8 rundę ścigania o tytuł indywidualnego mistrza świata. Z naszej strony więc nadszedł czas na kolejne typy bukmacherskie. Grand Prix dzisiaj odbędzie się na sztucznym torze w Cardiff. Z racji tego nasz typ kierujemy w stronę Fredrika Lindgrena, który świetni radzi sobie na czasowych torach.

Fredrik niemal za każdym razem podczas zawodów w Warszawie na sztucznym torze dochodzi do finału, często także wygrywając te zawody. W Cardiff Szwed może radzi sobie trochę słabiej ale to wciąż wysoki poziom. Przed rokiem odpadł w półfinale przegrywając walkę o finał z Danielem Bewleyem. Dzisiaj obstawiamy już jego wejście do finału. Kolejnym argumentem dla naszego typu jest wczorajsza wygrana Freda w kwalifikacjach do zawodów. Czas który wykręcił Szwed był na tle innych imponujący, bo różnica między drugim zawodnikiem była dość spora. To pokazuje szybkość Fredrika oraz umiejętność dopasowania się do jednodniowych torów.

Klasycznie pisząc: GP to takie zawody gdzie może zdarzyć się wszystko. Świetna obsada i najlepsi zawodnicy na świecie. Choć dzisiaj obsada już troszkę słabsza. Z kontuzją zmaga się Thomsen za którego wskoczył Lebiediew, natomiast Jack Holder wraca po kontuzji. Obok stale słabo jeżdżącego Nilssona zawodnik jadący dzisiaj z dziką kartą czyli Steve Woralla także powinien odstawać od większości żużlowców, a przede wszystkim od tak mocno punktującego w cyklu GP zawodnika jak Lindgren. Z szerokiej oferty bukmacherskiej na Grand Prix Wielkiej Brytanii wybieramy opcję na finał Lindgrena i liczymy, że podane wyżej argumenty będą miały swoje odzwierciedlenie na torze.@Jajs

  • P. Dudek – A. Lebiediew 2 – kurs 2,40 (LVBET)

Przed nami kolejna odsłona zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata, tak więc pora na typy na Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ciekawym zakładem żużlowym jest zestawienie Patryka Dudka z Andrzejem Lebiediewem. Gdy wydawało się, że Duzers po dość niemrawym początku sezonu wraca na właściwe tory, to przydarzyły mu się ostatnio słabe występy. Główną przyczyną słabej formy jest utrata silnika, który aktualnie jest przedmiotem sporu i Patryk nie może z niego korzystać. Natomiast Andrzej prezentuje stabilną formę.

Obaj zawodnicy spisali się fatalnie w kwalifikacjach, bowiem Patryk Dudek był dopiero 14, a Andrzej Lebiediew 16. Sprawia to, iż mają podobny układ pól startowych. Z tym, że Dudek pojedzie dwukrotnie z pola C, natomiast Andrzej pola D. Bezpośrednie starcie będzie dopiero w biegu 20, w którym Lebiediew będziesz miał korzystniejsze pole startowe.

Sądzę, że bukmacherzy sugerują się ubiegłorocznym występem Patryka w Cardiff, w którym zajął trzecie miejsce. Jednak tegoroczna postawa Dudka w cyklu GP nie napawa optymizmem. Ponadto ostatnia afera silnikowa mu nie pomaga. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, myślę że dość ciekawym typem żużlowym jest lepszy wynik Łotysza po dość atrakcyjnym kursie. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”