Trzynastą rundę kończymy mocnym uderzeniem w Lublinie, gdzie zmierzą się ze sobą drużyny z ligowej czołówki. Lubelskie koziołki podejmą częstochowskie lwy i wcale nie musi być to jednostronny pojedynek. Na to spotkanie również mamy dla Was typy żużlowe. W kadrach obu drużyn nie ma zmian, jednak Lech Kędziora dość mocno zarotował numerami startowymi zawodnikków, co uważamy za słuszne, bo trzeba spróbować czymś zaskoczyć faworytów, jednak trzeba bardzo uważać, aby nie wpaść na minę, bo nierozważne zmiany mogą doprowadzić do klęski na terenie kandydata do złota. Włókniarz nie ma szans na bonus w tym dwumeczu, jednak jak zapowiada Michał Świącik podejdą bardzo poważnie do tego spotkania, a częstochowianie mają przecież kim straszyć, tym bardziej że kadra Motoru często bywa chimeryczna i pojedynczy zawodnicy potrafią zaskakiwać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Typy ekspertów sugerują dziś pewną wygraną Motoru, my liczymy na wyrównane starcie, a o naszych przewidywaniach i typach przeczytacie poniżej.

Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Włókniarz Częstochowa handicap +14,5 pkt – kurs 1,68 (LVBET)

Bardzo wysoka linia handicapu wystawiona przez bukmacherów na ten mecz, a warto wspomnieć, że jadą ze sobą druga i trzecia siła ligi i naszym zdaniem nie ma tu mowy o takim pogromie. Warto więc kierować w tym kierunku swoje typy. PGE Ekstraliga wchodzi w decydującą część sezonu, pora to wykorzystać.

Od kiedy Motor wrócił do Eligi nigdy nie wygrał tak wysoko z Włókniarzem, nawet w sezonie mistrzowskim i wydaje się, że tym razem również może być o to trudno, bo Lwy mają naprawdę solidny zespół, a na rywalizację z kandydatem to mistrzostwa zepną pośladki jeszcze bardziej. Naszym zdaniem wynik będzie tu trzymany za wszelką cenę, a przecież ma go kto trzymać, bo wszyscy seniorzy poza Miśkowiakiem prezentują wysoki poziom. Do tego dochodzą wyniki zawodników Motoru, którzy mają swoje problemy, a największym wydaje się być jazda w kratkę. Doświadczają tego ostatnio Lindgren, czy Holder. Pewniakiem jest oczywiście Zmarzlik, Dominik Kubera wrócił po kontuzji i choć nie ma po niej śladu to Domin na pewno w trudniejszych meczach będzie jeszcze ją odczuwał i będzie notował słabsze występy. Jarek Hampel wydaje się całkowicie odstawać od składu, który chce zdobyć majstra i już mówi się o jego odejściu z Lublina. Dzisiejsi faworyci mają więc swoje problemy, oczywiście mają je również i goście. Kładąc to jednak na szali cały czas nie wydaje się nam, aby dziś w Lublinie doszło do pogromu na częstochowianach. Do tego dochodzi fakt, iż przed biegami nominowanymi zarówno wynik meczu, jak i dwumeczu może być przesądzony i przy wysokim prowadzeniu Motoru ostatnie dwa biegi mogą być przez nich odpuszczone.

Szukając dziś typy na żużel można szukać overy, undery zawodników, czy h2h. Można też pójść w kierunku końcowgo rezultatu, a tu analizując formę oraz problemy obu zespołów wystawiony handicap wydaje się być zawyżony przynajmniej o 2-4 oczka. @dwight

  • Kacper Woryna poniżej 6.5 pkt – kurs 2.00 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla w niedzielny wieczór przenosimy się do Lublina na mecz Motoru z Włókniarzem. Na zakończenie XIII kolejki na pewno czeka nas ciekawie zapowiadające się spotkanie. Z oferty typy bukmacherskie na żużel z tego spotkania zdecydowanie warto zagrać na under punktowy Kacpra Woryny. Widząc jak silną obsadę mają wyścigi z jego udziałem, nie widzimy wielkiej możliwości do dużej ilości punktów u Kacpra.

Woryna ustawiony dziś z numerem 3. Czekają go dwa starcia z Bartkiem Zmarzlikiem, ale Motor w każdym biegu ma świetnych na swoim torze zawodników. Już w pierwszym biegu dnia bardzo mocna obsada tego wyścigu. W parze Michelsen, a rywale to Jack Holder i bardzo mocny u siebie Hampel. Następnie dwukrotnie w parze pojedzie z Maksymem Drabikiem, który reprezentował barwy Motoru w roku 2022. W wyścigu 5 pojadą przeciwko parze Holder&Lindgren. Następnie w biegu 8 czeka ich starcie ze Zmarzlikiem oraz Cierniakiem. W wyścigu 13 znowu Zmarzlik, do tego Kubera i Madsen.

Dzisiejsze biegi Kacpra zdecydowanie są na 0-1 punktów niż 2-3. W każdym biegu Motor dysponuje świetnym zawodnikiem, bo u siebie tacy są także Lindgren i Hampel, o Zmarzlik, Kuberze i Holderze nie ma co wspominać. Do tego Kacper w każdym biegu ma mocnego kolegę z pary odpowiednio: Michelsen, x2 Drabik i Madsen. Ciężki to będzie dzisiaj dla niego wyjazdy i zakładam tutaj raczej okolice 5 punktów i nie przekroczenie proponowanej nam przez bukmachera linii.@Jajs

  • J. Holder poniżej 9,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

Czas na kolejne typy na PGE Ekstraligę. W najciekawszym spotkaniu 13. kolejki Motor Lublin zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów są gospodarze. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi lubelskiego zespołu – Jackowi Holderowi. Z perspektywy sezonu można stwierdzić, iż angaż Australijczyka było strzałem w dziesiątkę. Jednak okoliczności też były dość sprzyjające, bowiem przez większość sezonu miał niemal gwarancje w biegach nominowanych, bowiem kontuzjowany był Kubera.

Jack Holder zaczyna od trudnego pierwszego biegu, w którym pojedzie ze świetnym startowcem – Hampelem na dość mocną parę Michelsen-Woryna.  Tutaj wcale niewykluczone, iż zakończy bieg bez punktów. Następnie pojedzie dwukrotnie z Lindgrenem, na którym może gubić oczka. Kolejny bieg to również mocna para Woryna-Drabik. Liczę, że któryś z Lwów urwie punkty Jackowi. Kolejne dwa biegi będą o wiele łatwiejsze dla Holdera – zwłaszcza bieg 12.

Tak jak wspomniałem w lubelskim zespole jest duża konkurencja, jeśli chodzi o biegi nominowane. Ponadto nie można wykluczyć, iż dodatkowe szanse otrzyma Cierniak. Ponadto Częstochowianie z reguły dobrze spisywali się na lubelskim torze. Zresztą w ich szeregach są zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie startowali w barwach Koziołków. Sądzę, iż Holderowi będzie ciężko o punkty w tym meczu, dlatego też typem żużlowym na to spotkanie będzie jego under punktowy. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”