Już dzisiaj odbędzie się baraż DPŚ Wrocław 2023. Po piątkowych zawodach spośród 4 drużyn: Australii, Szwecji, Czech i Francji tylko jedna będzie mogła być szczęśliwa. Zwycięzca pojedzie jutro w wielkim finale w którym czekają już Polska, Wielka Brytania oraz Dania. Faworytem barażu wydają się Australijczycy, którzy mają bardziej równy skład od Szwecji. Wśród Szwedów bryluje Lindgren, u Australijczyków świetnie w półfinale pojechali Lidsey i Jack Holder. Mocno zawiedli Fricke i Doyle, ale na rezerwie wśród Kangurów także jest mocny zawodnik – Chris Holder. Szwedzi oprócz Lindgrena nie mają za bardzo kim straszyć. Berntzon, Lindback, Thorssell czy będący w półfinale rezerwowym Nilsson nie gwarantują wysokiego poziomu więc wygrana Szwedów z Australią będzie niespodzianką.

Czesi i Francuzi nie powinni stanowić zagrożenia dla faworytów. Goret, Tresarrieu, Klima i Chlupac po obu stronach powinni być dostarczycielami punktów. Zdecydowanie fajne biegi powinni dać Bellego, Kvech, Berge oraz Milik, w szczególności punkty faworytom powinna odbierać ostatnia dwójka, którzy w półfinałach zanotowali bardzo dobre występy. My kontynuując typowanie żużla zapraszamy na nasze typy na DPŚ. Niezła obsada zawodów oraz świetny tor na stadionie Olimpijskim gwarantują, że emocji w dzisiejszych zawodach nie zabraknie.

Drużynowy Puchar Świata we Wrocławiu – baraż

  • Jacob Thorssell poniżej 7.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

Przed nami baraż DPŚ Wrocław 2023. Zwycięzca dzisiejszych zawodów pojedzie jutro w finale, także stawka turnieju jest bardzo duża. Naturalnym faworytem zawodów są Australijczycy lecz Szwedów skreślać nie można. Z dzisiejszej bukmacherskiej oferty typy na DPŚ warto zagrać na under punktowy zawodnika szwedzkiej ekipy – Jacoba Thorssella.

Ciężko przewidzieć wszystkie dzisiejsze biegi Szweda. Managerowie 3 drużyn: Szwecji, Czech i Francji postanowili wystawić swoich najlepszych zawodników na pozycję rezerwowego więc będą też taktyczny szachy. Zagrożony ewentualnym odstawieniem od któregoś biegu jest sam Thorssell za którego może wskoczyć z rezerwy niekwestionowany lider Fredrik Lindgren. Szansa ku temu może być już w drugim biegu Jacoba, jeśli w pierwszym zanotuje niską zdobycz punktów. Szansa na to będzie duża. W swoim pierwszym biegu, a 4 biegu wieczoru Thorssell ustawiony będzie na polu D. Rywale to od kredy: Fricke, Bellego, Klima. Jest tutaj duża szansa na tylko jedno oczko. Patrząc dalej programowo w biegu 6 bieg z mocnym Holderem, który będzie pewnie poza zasięgiem. Chlupac i przede wszystkim Tresarrieu powinni być przez Thorssella objeżdżani, jednak u Francuzów potencjalnie pojechać może tu Berge z rezerwy. W biegu 9 Lidsey, drugi z braci Tresarrieu(Berge?) oraz Milik także nie powinno wpaść tu więcej niż 1. Najlepiej wygląda bieg nr 15 gdzie Szwed stanie na polu A. Rywale to: Goret, Kvech i Doyle. Liczę tu głównie na Jasona ale i Kvech spokojnie może objechać Jacoba.

Biegi z udziałem Thorssella nie są proste, bo w każdym biegu będzie mocny Australijczyk. Do tego trzeba liczyć biegi z udziałem Berge, Bellego, Kvecha i Milika. Być może sprawdzi się główne założenie o zmianie Thorssella na Lindgrena w którymś z biegów, bo wykorzystanie maksimum biegów Fredrika jest obowiązkiem managera Szwedów. Argumenty dla tego typu są więc z dzisiejszej oferty typy na żużel jak najbardziej polecamy spróbować ten zakład.@Jajs

J. Holder poniżej 12.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Przed nami przedsmak Drużynowego Pucharu Świata, tak więc czas na typy żużlowe na baraże. Zdecydowanym faworytem do awansu do finału są Australijczycy, którzy minimalnie przegrali z Duńczykami. Wyróżniającą postacią w szeregach Kangurów był Jack Holder, który zdobył 14 punktów w 6 startach. Dzisiaj zapewne wystartuje tylko pięciokrotnie, gdyż nie sądzę aby któryś z przeciwników prowadził z przewagą 6 punktów. Ponadto wcale niewykluczone, że Jack przy bezpiecznej przewadze Australiczyków odda swój bieg swojemu starszemu bratu.

Zarówno Czechy, jak i Szwedzi nieco utrudniły analizę poszczególnych biegów, gdyż Lindgren oraz Milik ustawieni są, jako rezerwowi i będą zastępować słabszych kolegów, tak więc ciężko stwierdzić w jakich ew. biegach spotkają się z Holderem. Warto jednak dodać, iż obaj wykręcili bardzo przyzwoite wyniki w półfinałach. Nie można również zapomnieć o rewelacyjnym Berge, który objechał Holdera na Olimpijskim. Ponadto któryś z Szwedów zawsze może odpalić w pojedynczym biegu. Nie można też zapomnieć o Kwechu, który również potrafi zaskoczyć.

Sądzę, iż ciekawym typem żużlowym na baraż DPŚ jest under punktowy młodszego z braci Holderów. Wcale niewykluczone, iż przy korzystnym rozstrzygnięciu może oddać bieg rezerwowemu. Ponadto wyżej wymienieni zawodnicy są w stanie urwać te 3 „oczka” – wszystko zależy od biegów w których pojadą.  @power30

 

  • Australia poniżej 44,5 pkt (biegi 1-20) – kurs 1,75 (LVBET)

Przed nami baraż o wejście do finału DPŚ. Zmierzą się ze sobą reprezentacje Australii, Szwecji, Czech oraz Francji. Według bukmacherów pewniakiem do awansu są Australiczycy w których składzie mamy takie nazwiska, jak Doyle, Lidsey, Fricke czy bracia Holderowie. Na papierku ten skład faktycznie wygląda imponująco. Nam się jednak wydaje, że przy zachowaniu wszelkich proporcji linia wystawiona na Kangury jest za wysoka.

Typy ekspertów na żużel przewidują dziś łatwy awans reprezentacji Australii. Żeby tak się jednak stało na swój poziom muszą wskoczyć Fricke i Doyle, których zwycięstw zabrakło, aby bezpośrednio awansować do finału. Linia 44,5 nie została pokryta przez żadną drużynę w półfinałach, stąd tak wysoka jej wartość w barażu jest dość zaskakująca, bo jednak dwie teoretycznie najsłabsze drużyny odpadły. Niewykluczone, że faworytom punkty będą dziś podkradać Czesi i Francuzi, którzy również mają w swoich składach kilku zawodników w dobrej dyspozycji. Mowa tu głównie o Miliku, Kvechu oraz Berge, dzięki którym ich zespoły mają szanse ponownej rywalizacji na wrocławskim owalu. Nie ulega jednak wątpliwości, że awans rozstrzygnie się między Szwedami, a Australijczykami. Aby jednak Ci pierwsi mieli jakiekolwiek szanse muszą jako drużyna wszyscy stanąć na wysokości zadania, co nie jest oczywiste. Liczymy, że szansę wyjazdu na tor otrzyma Chris Holder w razie ewentualnie wysokiego prowadzenia.

Wszystkie te aspekty wskazują jednak, że faworyci dziś jednak nie rozgromią reszty zespołów, a punkty rozbiją się między wszystkich bardziej niż przewidują to bukmacherzy. Jeśli szukacie więc typy żużlowe na DPŚ to polecamy granie underu punktowego podopiecznych Marka Lemona. @dwight

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”