W drugim piątkowym spotkaniu Ekstraligi Motor Lublin zmierzy się ze Stalą Gorzów. Typy ekspertów zdecydowanie skierowane są w kierunku gospodarzy. Lublinianie na własnym torze jeżdżą świetnie więc muszą być sporym faworytem tego spotkania. Dodatkowo z obozu lubelskiego napływają pozytywne informacje o powrocie na tor Dominika Kubery, który miał trenować na torze przy Alejach Zygmuntowskich już we wtorek i czwartek. Na ten moment nie ma jednak oficjalnych informacji czy Domin wystąpi już w piątek przeciwko gorzowskiej Stali.

Gorzowianie przyjeżdżają do Lublina po porażce ze Spartą Wrocław. Dzisiaj zadanie także piekielnie trudne, bo w zespole gorzowskim przeciętnie na wyjazdach spisują Woźniak i Fajfer. Klasycznie Thomsen i Vaculik muszą wziąć na swoje barki zdobywanie punktów, jednak z liderami Motoru nie będą mieć łatwego zadania. Ciekawy ruch po stronie trenera Chomskiego ze wstawieniem do składu młodego Norwego Pollestada kosztem Jasińskiego. Anders Thomsen potrafi w tym sezonie dawać kapitalne wyścigi, szczególnie w meczach wyjazdowych. Walki na dystansie dzisiaj braknąć więc nie powinno , my czekamy na ciekawe widowisko i mimo wszystko wyrównane spotkanie. Zapraszamy Was na nasze darmowy analizy żużlowe z tego spotkania.

Motor Lublin – Stal Gorzów – typy żużlowe

  • Bartosz Zmarzlik powyżej 11.5 pkt – kurs 1.50 (LVBET)

Drugim piątkowym meczem będzie spotkanie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów. Na to spotkanie z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy over punktowy wychowanka gorzowskiej Stali. Bartek na mecz ze swoim macierzystym klubem z pewnością będzie zmotywowany. Dużo można także pisać o jego świetnej formie w ostatnim czasie, gdzie na torze w Lublinie jest niemal niełapalny dla swoich rywali.

Dzisiaj klasycznie pojedzie on z numerem 13. Zacznie w biegu 3 z Lindgrenem na Thomsena. Anders jest świetnym zawodnikiem na dystansie ale starty nie są jego mocną stroną. W 6 biegu główny rywal to Woźniak także objechanie tego zawodnika nie powinno stanowić dla Bartka problemu. W 8 biegu Vaculik i Fajfer. Porażkę z Martinem w teorii możemy założyć jednak i w tym przypadku nic takiego nie powinno mieć miejsca. Podobnie w biegu 13 z Thomsenem i Vaculikiem. Zmarzlik ostatnio w Lublinie dysponuje dobrymi startami przez co nie musi męczyć się na trasie. W ostatnim meczu z Apatorem Toruń przegrał jedyny start w biegu 13 z Emilem Sajfutdinowem ale minął Rosjanina już na drugim okrążeniu i odjechał na bardzo daleką odległość.

Typy ekspertów na to spotkanie mocno faworyzują gospodarzy. Mimo wciąż ewentualnej absencji Dominika Kubery nie powinni oni mieć problemu z pokonaniem Stali Gorzów. Typ na Bartka jest ryzykowny tylko ze względu na możliwość oddania 15 biegu Mateuszowi Cierniakowi. Uważam jednak, że w tym spotkaniu do tego nie dojdzie, a Bartek przeciwko Stali będzie chciał zdobyć okolice kompletu punktów w pięciu startach. Kurs na ten zakład nie zachwyca, ale polecamy go do dubla w połączeniu z typem na drugi dzisiejszy mecz.@Jajs

 

  • Mateusz Cierniaka poniżej 8,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

Bukmacherzy strasznie windują ostatnio linie na Mateusza nie podnosząc adekwatnie do nich kursów. Nie ma się jednak co dziwić, bo Cierniak w każdych zawodach prezentuje znakomitą dyspozycję. W końcu musi jednak przyjść mecz w którym młodzieżowiec Motoru w końcu tej linii nie pokryje i naszym zdaniem możliwe, że właśnie dziś może dojść do takiej sytuacji. Jeśli szukacie więc zakłady bukmacherskie na żużel na mecz w Lublinie polecamy granie wyniku punktowego poniżej linii wystawionej przez lvbet na juniora Koziołków.
Spotkanie ze Stalą nie będzie kluczowym starciem dla Motoru i powinni je spokojnie wygrać i to za trzy punkty. W naszym typie sugerujemy się głównie tym, że w ekipie mistrza Polski są zawodnicy, którzy znacznie bardziej potrzebują jazdy niż Cierniak. Na pewno takim zawodnikiem jest Jarek Hampel, który poza ligą i krajowymi turniejami nie ma wielu okazji do ścigania, a jego średnia jest dopiero piątą w zespole. W innej sytuacji jest Lindgren, który jazdy ma dużo, ale formy jednak nie ma całkiem ustabilizowanej, a play-off tuż tuż. Do tego dochodzi Grzelak, który radzi sobie coraz lepiej i dla niego każdy pozaprogramowy start jest na wagę złota. Może typ trochę życzeniowy, ale przy tak wysokiej linii wart uwagi z racji, że Mateusz kompletnie nic nie musi udowadniać, a w ekipie gości jest kilku charakternych gości, którzy dziś na pewno młodzianowi nie odpuszczą.

W naszej lidze często mają miejsce zaskakujące typy. PGE Ekstraliga jest bardzo specyficzna, a my spróbujemy dziś tę specyfikę wykorzystać i typujemy słabszy mecz najlepszego obecnie młodzieżowca na świecie. Choć słabszy to złe słowo, bo nawet jeśli Cierniak zbliży się do takiej linii to nikt nie uzna, że to był jego kiepski występ. Swoją dyspozycją jednak sam bardzo podniósł sobie poprzeczkę, której liczymy, że dziś nie przeskoczy.

  • J. Holder poniżej 10,5 pkt 1,95 (etoto)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem weźmiemy na tapet ciekawie zapowiadające się starcie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów. Obie drużyny odpowiednio zajmują trzecią oraz czwartą pozycję w tabeli. Jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu jest bez wątpienia postawa Jacka Holdera, który w poprzednich sezonach z reguły zawodził, zwłaszcza na lubelskim obiekcie. W tym sezonie można powiedzieć, iż jest jednym z liderem zespołów.

Warto jednak dodać, iż zaczyna od dość trudnego biegu, gdzie pojedzie ze świetnie startującym Hampelem na Woźniaka i Vacullika. W tym przypadku nie zdziwię się, jeśli zakończy bieg bez zdobyczy punktowej. Następnie dwukrotnie pojedzie z Lindgrenem, na którym może stracić punkty. Ponadto z Vacullikiem czy Thomsenem również może przegrać. Najłatwiej wygląda 12 bieg, gdzie pojedzie na juniorów. Możliwe, iż Stalowcy przy sprzyjających wstawią kogoś w ramach RT któregoś z liderów.

Sądzę, iż linia wystawiona na Jacka na tle dość silnego rywala jest wystawiona za wysoko, dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy. Stal Gorzów dysponuje silną formacją seniorską, która jest w stanie wygrywać z Holderem. Ponadto Australijczyk może tracić punkty na kolegach z zespołu. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”