11 kolejke PGE Ekstraligi zaczynamy w Toruniu gdzie na Motoarenie miejscowy Apator podejmie Unie Leszno. Dla obu drużyn jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście awansu do fazy play-off a także utrzymania w lidze, bo Apator po przegranej na własne życzenie z Włókniarzem wciąż nie jest tego pewny. Po stronie toruńskiej wciąż spore problemy z punktowaniem. Zdecydowanie obudził się w ostatnim meczu Dudek ale fatalnie pojechał Przedpełski, a juniorzy i Lampart wciąż nie dołożyli ważnych punktów.

Unia wciąż zdziesiątkowana kontuzjami ale wg awizowanego składu zespołu Piotra Barona, do jazdy gotowy ma być dzisiaj Kołodziej. Doniesienia z obozu leszczyńskiego głoszą, że w czwartek trening odbyli także Zengota i Parnicki więc ich występ w dzisiejszym meczu także jest możliwy. Mimo zakładanego powrotu Kołodzieja a także ewentualnie także Zengoty, to jednak wciąż Toruń na swoim torze jest faworytem tego spotkania. W meczu na toruńskiej Motoarenie na początek 11 kolejki czekamy na ciekawe ściganie więc przy okazji zapraszamy na nasze typy żużlowe na to spotkanie, gdzie z oferty typy na PGE Ekstraligę każdy znajdzie coś dla siebie.

Apator Toruń – Unia Leszno – typy Ekstraliga

  • Janusz Kołodziej poniżej 10.5 pkt – kurs 1.67 (LVBET)

Na start 11 kolejki PGE Ekstraligi przenosimy się na toruńską Motoarene gdzie Apator podejmie Unię Leszno. Z dzisiejszej oferty typy na żużel idę zakład w kierunku Janka Kołodzieja. Lider Unii wraca dzisiaj po kontuzji żeber której doznał niespełna miesiąc temu w starciu ze Stalą Gorzów. Jego dyspozycja jest więc sporą zagadką.

Janek klasycznie dzisiaj pojedzie z numerem 2. Zacznie mecz w parze z Miedzińskim vs Lampart i Emil. Liczę na porażkę z Sajfutdinowem, ale 2 punkty wpaść powinny. Następnie w 6 wyścigu dnia pojedzie ponownie na świetnego w tym sezonie Emila, zakładam kolejną porażkę. W tym biegu jak i 9 wyścigu dnia partnerem z pary Janka będzie będący ostatnio w dobrej formie Bartosz Smektała. Strata punktów jest tu mocno realna. Rywale w biegu 9 to Przedpełski i Lambert więc liczymy głównie na Brytyjczyka, który na Motoarenie czuje się bardzo dobrze. W biegu 12 juniorzy i Dudek więc realne 3 punkty, ale i Dudek pokazał w meczu z Częstochową, że wraca na dobre tory i jego dyspozycja idzie w górę.

Według rozkładu pierwszych 4 biegów widzę jakieś 7-8 punktów po stronie Janka. Na dopełnienie undera pozostaje nam bieg nominowany bądź wyścig z rezerwy taktycznej, bo Unia zapewne będzie mieć taką możliwość. Taki bieg jednak także będzie na któregoś z trójki liderów Apatora: Sajfutdinowa, Lamberta bądź Dudka. Niepewna dyspozycja Kołodzieja po kontuzja oraz jednak dość trudny układ biegów – głównie na początku meczu – wskazują aby „wejść” dzisiaj w ten typ. Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy ten zakład i liczymy, że Janek w pierwszym meczu po kontuzji jeszcze nie pokaże pełni swoich możliwości.@Jajs

 

  • Bartosz Smektała powyżej 7,5 pkt – kurs 2,00 (LVBET)

Przed leszczyńskimi Bykami kolejny frustrujący mecz przed którym są skazywani na porażkę. Powoli wracają na tor Kołodziej, Zengota i Parnicki. Czy to jest dobra wiadomość dla Bartka Smektały, który wespół z Lidseyem stał się liderem Unii? Patrząc w dzisiejszym meczu na kursy na żużel warto według nas spróbować opcji overowej właśnie w kierunku popularnego Smyka, który ostatnio zdecydowanie odżył.
Nie sugerujemy się dziś na szczegółowymi statystykami, czy znajomością toru. Typy ekspertów na żużel zawsze opierają się na dobrym, psychologicznym podejściu do meczu. W przypadku Bartka „głowa” jest szczególnie ważna, jeśli nie kluczowa. Świetne, jeśli nie znakomite występy wychowanka Unii Leszno w ostatnich meczach. Najpierw „trzasnął” czternaście punktów z Motorem Lublin, żeby poprawić piętnastoma oczkami przeciwko Stali Gorzów. Na pewno dziś w Toruniu pojedzie z czystą głową, a biorąc pod uwagę fakt, że lada moment wracać będą jego starsi koledzy Bartek musi zrobić wszystko, aby utrzymać dobrą dyspozycję.
Rywalizacja Apatora z Unią zapowiada się jako bardzo trudna do typowania, warto więc pójść po najniższej linii oporu, a przy takiej linii właśnie over punktowy Smektały wydaje się być najracjonalniejszym wyjściem, bo sam zawodnik zdaje sobie sprawę, że na jego barkach spoczywa wynik meczu, a po ostatnich wynikach widać, że ta presja działa na Smyka motywująco. @dwight

  • P. Dudek powyżej 9,5 pkt – 1,65 (LVBET)

W spotkaniu inaugurującym 11. kolejkę PGE Ekstraligi Apator Toruń podejmie Unie Leszno. Oba zespoły są w bardzo trudniej sytuacji i potrzebują punktów jak tlenu. W nieco lepszej sytuacji kadrowej są Anioły, którzy wystąpią w tym spotkaniu bez kontuzjowanego Lamparta. Byki nadal nie mogą skorzystać z usług Zengoty oraz Holdera. Jednak tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Apatora – Patrykowi Dudkowi. Polak według ekspertów żużlowych miał być jednym z liderów Torunian. Jednak jego średnia biegowa jest poniżej oczekiwań. Światełkiem w tunelu jest jego ostatni występ z Włókniarzem, z którym zdobył 11 punktów.

Analizując rozkład biegów Dudka to zasadniczo ma tylko ciężki pierwszy bieg, w którym pojedzie z Lambertem na Smektałe oraz Parnickiego. Tak więc w tym biegu minimum powinien przywieźć punkt. Warto dodać, że za Lamparta pojedzie zawodnik o nieco niższym potencjale, tak więc o punkty będzie łatwiej. Piąty bieg wygląda dość przyjemnie, bowiem pojedzie na Parnickiego oraz Lidseya, tak więc 2-3 punkty spokojnie do zdobycia. W kolejnych startach zmierzy się z juniorami, Miedzińskim oraz poobijanym Kołodziejem. Bardzo realne w tych biegach 5-6 punktów. W nominowanych również powinien przywieźć swoje.

Sądzę, że zmiany dokonane w teamie Patryka pozytywnie wpłyną na jego formę, tak więc sądzę że realnym typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy zawodnika Aniołów. Byki nie są aktualnie tak mocno personalnie, aby mogły pokrzyżować szyki Torunianom. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”