Sobotnim deserem z PGE Ekstraligą będzie pojedynek GKM-u Grudziądz i Włókniarza Częstochowa. Obie ekipy znacznie przebudowały swoje składy w zimowej przerwie. Szczególnie goście z Częstochowy. W naszych przedsezonowych typach opisaliśmy jak zmienił się skład GKM-u i Włókniarza. Gospodarze myśląc o playoffach muszą wygrywać szczególnie mecze u siebie. Większość składu „Medalików” to zawodnicy na których ciąży spora presja. Jak poradzą sobie obie przemeblowane drużyny? Typy ekspertów wskazują raczej na przyjezdnych. My również znajdziemy dla Was kilka propozycji na drugi Wielkanocny mecz PGE Ekstraligi.

GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa – typy i analizy

  • Kacper Pludra over 3,5 – 1,90 (LVBET)

Kacper miał dość udany poprzedni sezon – był liderem formacji juniorskiej w Grudziądzu. Zwłaszcza zachwycał na swoim domowym torze, gdzie wykręcił średnią biegową na poziomie powyżej 1,5 punktu. Już w biegu młodzieżowym za rywali będzie miał niedoświadczonych na ekstraligowych torach – Karczewskiego oraz Kupca. Ponadto w tym biegu będzie miał wewnętrzne pole, co też jest handicapem, zwłaszcza jeśli po losowaniu będzie to pole A. Nie sądzę, aby stracił punkty na swoim koledze z zespołu. Ponadto sądzę, iż po dobrym starcie w 6 biegu jest w stanie objechać Miśkowiaka. Kacper będzie miał jeszcze dodatkową szansę na punkty w 12 biegu, gdzie za rywali będzie miał ponownie Miśka oraz Kupca. Nie jest wcale wykluczone, iż będzie również przed Czugunowem, który w treningach nie zachwycał. Nie zakładam również, aby w biegu 12 była jakaś rezerwa taktyczna po stronie gości, którzy są faworytem w tym spotkaniu.@power30

  • Gleb Czugunow powyżej 6.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Brakło miejsca dla Czugunowa we Wrocławiu na sezon 2023, postanowił więc zmienić barwy i tym samym trafił do GKM-u. Odnoszę wrażenie, że Gleb znalazł się w idealnym dla siebie środowisku, zasilił szeregi klubu który go potrzebuje, a on potrzebuje Grudziądza, żeby wrócić na dobre tory i z jego wypowiedzi wnioskuję, że jest zawiedziony sytuacją ze Spartą i lekko nią podrażniony.
Dziś liczę właśnie na taką czystą sportową złość Rosjanina z polskim paszportem. Na początek wygodny rywal, choć słowo „wygodny” nie oddaje do końca tego, co chcę przekazać. Włókniarzowi wyjątko nie idzie w ostatnich latach przy Hallera. Częstochowskie Lwy przegrywały tu mecze nawet, kiedy gospodarze byli w dużym dołku. Ogólnie rzecz biorąc grudziądzki owal jest specyficzny i przeszkadza wielu zawodnikom.
Wracając do Gleba ma bardzo dobry numer, ponieważ jedzie ze słabszymi doparowymi. Dwa razy ze Szczepaniakiem, raz z Jakobsen i raz z Pludrą, czyli w gazie zasadniczej ani Nicki ani Max nie zabiorą mu punktów i to on będzie przewodził parze gospodarzy. Dodatkowo w trzeciej i czwartej serii za jednego z rywali ma juniora przyjezdnych, więc widzę tu dużą szansę na bardzo przyjemny rezultat punktowy i efektowne przywitanie z grudziądzkimi kibicami.
Ogólnie w tym meczu skłaniam się ku gospodarzom, więc overów punktowych szukam również u podopiecznych trenera Ślączki. Zarówno pod względem mentalnym, jak i sportowym typuję, iż Czugunow ma największe szanse, aby wybić się najbardziej, choć do głównymi strzelbami GKM-u w tym meczu powinni być Fricke i Pedersen.@dwight

  • Mikkel Michelsen poniżej 10.0 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

W drugim sobotnim spotkaniu 1 kolejki Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Włókniarza Częstochowa. Z tego meczu proponuję under punktowy Mikkela Michelsena. Dzisiejszy mecz będzie debiutem Mikkela w nowych barwach, ponieważ jesienią zamienił od mistrza Polski Motor Lublin na Częstochowę. Michelsen wszedł w sezon nieźle ale bez błysku. Wygrał memoriał Idzikowskiego i Czarnego w Częstochowie ale obsada nie zachwycała, bardziej były to wewnętrzne „mistrzostwa Włókniarza”. W IMME w Toruniu Duńczyk zakończył zawody na 7 miejscu z dorobkiem 8 punktów. Także w dwóch sparingach zespołów z Częstochowy i Torunia Mikkel zanotował średnie występy: 6 oraz 8 punktów w czterech startach. Do tej pory Michelsen na torze w Grudziądzu notował dobre rezultaty jednak dzisiaj w mojej opinii ma on dużo cięższe biegi zarówno ze strony przeciwników jak i swoich do parowych, którymi odpowiednio będą: Leon Madsen, dwukrotnie Maksym Drabik oraz Kacper Woryna. Mikkel z każdym z tych zawodników może stracić punkty, szczególnie oczywiście Madsen i Woryna.

Po stronie gospodarzy Mikkel dwukrotnie stanie naprzeciw powracającego do zdrowia ale bardzo mocnego na swoim torze Nicki Pedersena. Dwukrotnie na przeciw Duńczyka stanie także nowy nabytek GKMu – Gleb Czugunow. Po razie pod taśmą stanie z Frederikiem Jakobsenem, Maxem Frickiem a także Mateuszem Szczepaniakiem. GKM mimo, że nie objechał ani jednego sparingu to tacy zawodnicy jak Fricke i Jakobsen mają na swoim koncie już kilka zawodów w Anglii, a Czugunow i Szczepaniak kilka razy trenowali na swoim nowym domowym torze. Liczę, że w debiucie Michelsen nie zanotuje na swoim koncie dwucyfrowego wyniku czy też wyniku większego niż 10 punktów.@Jajs

  • Max Fricke poniżej 8.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

W drugim sobotnim spotkaniu 1 kolejki Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Włókniarza Częstochowa. Z tego meczu proponuję under punktowy Maxa Fricke. Australijczyk jest nowym nabytkiem w zespole GKMu. Ze względu na zły stan toru GKM nie objechał na swoim torze jeszcze ani jednego sparingu a jedynie kilka treningów, Max Fricke był obecny tylko na jednym z nich. Fricke przeciętnie wszedł w sezon na angielskich torach, które wyśmienicie zna. Słaby występ zanotował też w turnieju pożegnalnym Piotra Protasiewicza gdzie zanotował tylko 5 oczek i zajął 12 miejsce na dobrze sobie znanym torze w Zielonej Górze. Poza tym oprócz treningów nie widzieliśmy go w większej ilości zawodów więc jego forma jest dużą zagadką.

Debiutujący w nowym zespole Australijczyk nie ma dzisiaj łatwych biegów po za 4 wyścigiem dnia gdzie stanie pod taśmą z dwoma juniorami oraz Maksymem Drabikiem. Następnie pojedzie w parze dwukrotnie z Frederikiem Jakobsenem a naprzeciw będą tacy zawodnicy jak Woryna z juniorem a także Madsen i Miśkowiak. Najtrudniejszy bieg to bieg 13 mimo wewnętrznego pola Maxa, obok ustawią się kolejno: Kacper Woryna, Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen więc o punkty tutaj będzie bardzo trudno.

Uważam, że Max Fricke nie przekroczy dzisiaj linii proponowanej nam przez bukmachera i na jego koncie nie zobaczymy wyniku większego niż 8 punktów.@Jajs

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy