Jedziemy z niedzielną odsłoną XI rundy PGE Ekstraligi w sezonie 2023, którą rozpoczniemy gorącą rywalizacją GKM-u Grudziądz z Wilkami Krosno. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was na to spotkanie typy. PGE Ekstraliga wkracza w decydującą fazę, warto więc wykorzystać fakt, że w tym momencie drużyny już nie będą kalkulować. Meczu w Grudziądzu nie trzeba zapowiadać. Jest to kluczowe starcie w walce o utrzymanie. Wilki mają dziś do podniesienia z toru komplet punktów co byłoby dla nich zbawienne. Dzięki wygranej w Krośnie są w dobrej sytuacji w walce o bonus. Jednak wiadomo, jak mocni na swoim torze są grudziądzanie, o czym przekonał się mistrz z Lublina. Obie drużyny mają swoje problemy, kwestia któa ekipa dziś je lepiej zakamufluje. Jeśli szukacie typy żużlowe na to spotkanie to polecamy nasze przewidywania na których warto oprzeć swoje zakłady.

GKM Grudziądz – Wilki Krosno – typy żużlowe

  • Nicki Pedersen powyżej 10.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

Niedzielne ściganie w PGE Ekstralidze zaczynamy w Grudziądzu gdzie GKM podejmie Wilki. Niezwykle ważny mecz o utrzymanie dla obu drużyn. Z dzisiejszej oferty typy na żużel idę zakład w kierunku Nickiego Pedersena. Lider GKMu musi dzisiaj zapunktować na wysokim poziomie, a swój domowy tor zna przecież doskonale.

Nicki klasycznie dzisiaj pojedzie z numerem 13. Zacznie mecz w parze z Jakobsenem vs junior (pod nieobecność Kasprzaka) i Lebiediew. Liczę spokojną trójkę w tym biegu. Następnie w 6 wyścigu dnia pojedzie ponownie z juniorem(zapewne będzie można stosować już rezerwę taktyczną) oraz Doylem. Tutaj jest jedna z nielicznych szans na stratę punktów, jednak Jason w lidze nie jest tak skuteczny jak w GP. W 8 wyścigu dnia rywale to Świdnicki oraz także podobnie jak Kasprzak poobijany Milik. Wg programu bieg na spokojną trójkę. Bieg 13 w parze z Czugunowem, po stronie krośnieńskiej Lebiediew i Świdnicki. Programowo jest to kolejny dość prosty bieg do wygrania.

Według rozkładu pierwsze cztery biegi są proste. Duńczyk programowo tylko raz pojedzie z liderem gości Jasonem Doylem. Taki rywal jak Milik nie powinien stanowić większego zagrożenia, a Lebiediew jedzie tylko nieźle. GKM musi ten mecz wygrać, a Nicki zapunktować na wysokim poziomie. Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy ten zakład i liczymy, że Pedersen zapunktuje dzisiaj na swoim klasycznym poziomie z meczów w Grudziądzu.@Jajs

  • GKM Grudziądz (-14,5 pkt) – kurs 1,50 (LVBET)

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 11. kolejki PGE Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Wilki Krosno. Według ekspertów żużlowych jest to niezwykle istotny mecz, bowiem zwycięzca może się w sposób znaczny przybliżyć do pozostania w lidze. Krośnianie zmagają się z problemami kadrowymi, bowiem w tym spotkaniu zabraknie Kasprzaka…który w ostatnich latach ścigał się w barwach Gołębi. Ponadto mocno poobijany po ostatnim meczu jest Vaclav Milik. Sprawia to, iż Wilkom będzie nawet ciężko obronić zaliczkę punktową z pierwszego meczu.

Zasadniczo w zespole gości można wyróżnić tylko Jasona Doyle’a, który jest zdecydowanym liderem zespołu. Jednak w tym sezonie łapie sporo wykluczeń. Po obiecującym początku sezonu nieco spuścił z tonu Lebiediew, który miał być liderem zespołu. Fakt ostatnio objechał świetne spotkanie, ale warto dodać, iż pola startowe mocno mu pomogły. Tak jak wspomniałem Milik jest po poważnym dzwonie. Ponadto jego forma jest bardzo chwiejna. Największym problemem gości jest brak Kasprzaka oraz dyspozycja Świdnickiego. Sprawia, iż w zespole są dwie poważne dziury do załatania.

Od spotkania z Motorem Lublin Gołębie są na fali wznoszącej. Dość pewnie pokonali u siebie Apator Toruń. Grudziądzanie mają przede wszystkim solidnych liderów w postaci Fircka oraz Pedersena. Coraz lepiej spisuje się Tarasienko, który również powinien wykręcić ok. wyniku dwu-cyfrowego. Swoje powinni zrobić Czugunow oraz Jakobsen na tle osłabionego lidera. Ostatnio świetny występ zanotowali juniorzy, którzy w razie czego mogą zmieniać słabiej spisujących się kolegów.

Sądzę, że Grudziądzanie mają doskonałą okazję na zwycięstwo i to za 3 punkty, które może przybliżyć ich do walki o upragnione PO. Aktualnie mają bardziej wyrównaną kadrę, która powinna sobie poradzić z przetrzebionym składem gości. Dlatego typem żużlowym na ten mecz jest pewne zwycięstwo Gołębi. @power30

 

  • Max Fricke (+1,5) vs Jason Doyle – 1 (liczą się wszystkie starty) – kurs 1,70

W tak ważnym meczu typujemy pojedynek h2h dwóch największych strzelb w obu zespołach. Trzynasty i szesnasty najlepszy zawodnik elity zmierzą się dziś ze sobą w rywalizacji o utrzymanie w lidze i ich dzisiejsza dyspozycja wydaje się być kluczem do końcowego rezultatu. Czytając typy ekspertów na żużel skłaniamy się bardziej ku Australijczyjowi w barwach GKM-u, który wydaje się być w lepszej i na pewno równiejszej formie od rywala.

Max i Jason jadą z takimi samymi numerami w swoich drużynach, patrząc na ich biegi również mają porównywalny poziom trudności. Wydaje się więc dziwnym, że LVBET wystawił taką parę i to z handicapem na zawodnika gospodarzy, który lepiej zna tor, ma lepszą średnią biegopunktową w tym sezonie i ma znacznie mniej literek niż Doyle. Problem tkwi w tym, że lider krośnian może mieć okazję do sześciu startów, ponieważ możliwy jest jego występ jako rezerwa taktyczna przy ewentualnej sześciounktowej przewadze GKM-u. Taka rezerwa zdaje się być pewniakiem, bo linie handicapowe na końcowy rezultat są na poziomie 16,5. Bierzemy to pod uwagę i nawet jeśli były zawodnik Unii Leszno będzie miał o jeden start więcej to i tak nie wygra z Maxem więcej niż o jeden punkt. Doyle jeździ ostatnio na dużym ryzyku, bez wątpienia dziś będzie podobnie, co będzie generować stykowe sytuacje z których Jason ostatnio nie wychodzi zwycięsko, bo w większości takich zdarzeń to on jest wykluczany. Fricke natomiast w Grudziądzu jest bardzo szybki. Jedenaście punktów z Apatorem, dwanaście z Motorem, piętnaście ze Spartą. Dziś na rozkładzie najsłabsza drużyna ligi, więc wynik może oscylować granicach 12-13 oczek. Aby nasz typ się nie powiódł gość z Krosna musiałby zakręcić się w granicach 14-15 oczek, co wydaje się nieosiągalne patrząc, że na torze w Grudziądzu będzie rywalizował poza Fricke’m z Nickim, Tarasenką, czy nawet Czugunowem.

Powyższy zakład wydaje się być stosunkowo pewny, ponieważ lider GKM-u na pewno utrzyma wysoki poziom. Aby go przeskoczyć i to z hanicapem Doyle musiałby pojechać niemal perfekcyjnie pomijając fakt, że jakakolwiek literka całkowicie przekreśli jego szanse w tym H2H. Jeśli szukacie więc dziś typy na PGE Ekstraligę to polecamy taki zakład. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”