Niedzielę otwieramy pojedyniem w Grudziądzu. GKM podejmie Unię Leszno. Oba zespoły mówią o play-offach, jednak obu będzie ciężko się tam znaleźć. jedno jest pewne po tym meczu będzie wiadomo, kto na play-off nie zasługuje. Stawka jest więc wysoka. Goście do tej pory odjechali tylko mecz we Wrocławiu. Próżno więc szukać dalekoidących wniosków po takim meczu. Wiadomo na pewno, że Janek jak wino, czym starszy tym lepszy. Zengi i Chris swoje punkty będą wozić, szczególnie na Smoczyku, dołoży także Ratajczyk, który jest w ścisłej grupie najlepszych juniorów Ekstraligi. Martwi postawa Smektały, Lidsey też prezetuje się dość kiepsko, a Hubertowi Jabłońskiemu pozostaje szukanie punktów na słabszych juniorach. W Grudziądzu sytuacja podobna. Armata w postaci Pedersena, mniejsze działka, czyli Czugunow, Jakobsen i Fricke, dziury w postaciach Krakowiaka i Szczepaniaka oraz juniorzy z których punktował będzie tylko jeden. Podobne problemy, podobny potencjał i bardzo podobne ambicje. To wszystko zapowiada nam znakomity mecz. Poniżej mamy kilka typów bukmacherskich, które dobrze wyglądają. Każdy znajdzie coś dla siebie.

GKM Grudziądz – Unia Leszno – typy i analizy

  • B. Smektała powyżej 5,5 punktów – 1,60 (LVBET)

Słaby powrót do Unii zaliczył Bartek. O ile z Wilkami jeszcze było ok, o ile siedem punktów z beniaminkiem można uznać za ok tak Sparta strasznie go zweryfikowała i pokazała w jakim miejscu się znajduje. Jeden punkt i to na juniorze w trzech biegach i do boksu. To nie był dobry występ popularnego Smyka, a to ambitny chłopak. Wierzę, że dziś pomoże Unii i zaliczy dobry rezultat.

W poszukiwaniu typów bukmacherskich na Ekstraligę wpadł mi właśnie w oko zakład na Smektałę, bo linia trochę jednak przeszacowana, a występ taki jak we Wrocławiu nie ma prawa się powtórzyć, bo jednak rywal ze znacznie niższej półki. W numerze startowym bez zmian, Bartek ponownie spod jedynki i dobrze, to pokazuje że w Lesznie nie robią niepotrzebnych ruchów, a sam zawodnik zapewne wyciąga wnioski po ostatnich występach.

Zakłady na żużel co prawda nie pokrywają się z moimi przewidywaniami, jednak zarówno typy ekspertów, jak i moja opinia sugeruje, że warto pójść w tym kierunku. Jeśli Unia myśli o czymś więcej w tym sezonie niż utrzymanie musi całym zespołem wesprzeć Smyka, a wspólnie osiągną dziś dobry wynik. @dwight

 

 

  • G. Czugunow powyżej 8,5 punktów – 2,00 (LVBET)

Średni mecz w Gorzowie spowodował dziś dość niską linię na Gleba. Typy ekspertów żużlowych są w tym przypadku zgodne z bukmacherskimi przewidywaniami i nie przewidują dziś dużego dorobku punktowego byłego Spartanina.

Czugunow dobrze spisał się w meczu owierającym. Z Włókniarzem zaliczył osiem oczek, nie poszedł mu jedynie bieg nominowany. Ze Stalą było trochę gorzej, ale swpje również przywiózł. Dziś na rozkładzie porozbijana Unia, która mozolnie wystartowała. Liczę tu na najlepszy punktowy wynik Gleba w tym sezonie.

Zakłady bukmacherskie na PGE Ekstraligę są dziś bardzo zróżnicowane, a oferta jest szeroka. Jeśli szukacie dziś typów na żużel to Rosjanin z polskim paszportem jest dziś dobrą opcją do gry. Potęguje to także numer startowy. Mój faworyt pojedzie spod jedenastki co oznacza bardzo fajne biegi w których można punktować. Na poczatek rywalizacja w parze Maxem na Lidseya i Smyka, druga seria z Krakowiakiem na Zengotę i ponownie Lidseya. W biegu dziesiątym z Krakowiakiem na Choldera i Ratajczaka. Czugunow zamknie fazę zasadniczą biegiem dwunastym na dwóch juniorów i Janka Kołodzieja. W każdym biegu widzę punkty i to nie małe. Sumuje mi się to w wyższy wynik nież wystawiona linia. @dwight

  • Kołodziej powyżej 10,5 punktów – 1,72 (LVBET)

W meczu 3 kolejki PGE Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Unię Leszno. Są to drużyny o zbliżonym potencjale, tak więc trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest typ żużlowy na zdobycz punktową Janusza Kołodzieja. Koldi jest zdecydowanym liderem Byków, o czym świadczy jego tegoroczna forma, bowiem z Krosnem pomimo kontuzji zdobył 11 punktów. Ostatnio fruwał po olimpijskim, na którym zdobył 15 punktów na tle głównego pretendenta do mistrzostwa. Janusz jest typem walczaka, a na grudziądzkim torze można powalczyć na dystansie. W zeszłym roku przy Hallera wykręcił 16 oczek. Ponadto ma dość korzystny układ biegów, bowiem dwukrotnie pojedzie ze Smektałą, który jest w słabej formie, a do tego ma dość łatwy 12 bieg, w którym pojedzie z Czugunowem oraz juniorami. Zasadniczo w 3 biegu będzie miał nieco cięższą obsadę, gdyż pojedzie w Holderem i Pedersenem. Sądzę, że jedynie Nicki z grudziądzkiego zespołu jest w stanie urwać punkty.  Nie jest wykluczone, że wskoczy, jako RT za słabi spisującego się kolegę – uniknie wówczas mocno obsadzonego biegu nominowanego. Aktualna forma, układ biegów oraz dobre wyniki przy Hallera przemawiają, iż oczywistym typem żużlowym na ten mecz jest over  punktowy Kołodzieja. @power30

  • Max Fricke powyżej 8.5 pkt – kurs 1.60 (LVBET)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu PGE Ekatraligi GKM Grudziądz zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Kontynuujemy tak więc typowanie żużla i na dziś dobrze wygląda typ w kierunku Maxa Fricke. Australijczyk do tej pory nie zachwyca w barwach GKMu. Raczej jego występy należy nazwać przeciętnymi, natomiast ja widzę tutaj argumenty do tego aby dzisiaj na niego zagrać. Max pojedzie w dzisiejszym spotkaniu z numerem 9 więc trzykrotnie pojedzie naprzeciw Bartosza Smektały, który notorycznie zawodzi w spotkaniach ligowych. Bartek przed tygodniem we Wrocławiu zaliczył fatalny występ notując na swoim koncie tylko jeden punkt. Zakładam, że Fricke może zrobić na nim dużą liczbę punktów. Max w parze pojedzie odpowiednio z: Glebem Czugunowem, dwukrotnie z Fredrikiem Jakobsenem i raz z Norbertem Krakowiakiem. Zestaw kolegów z drużyny dobry, Australijczyk przede wszystkim omija bieg z liderem Grudziądza Nickim Pedersenem.

Za rywali wspomniany Smektała a także przede wszystkim tylko raz absolutny lider przyjezdnych czyli Janusz Kołodziej. Także tylko po razie Fricke pojedzie z pozostałymi zawodnika Unii: Holderem, Zengotą i Lidseyem. Układ biegów według mnie świetny do tego aby Australijczyk pokazał, że dołączył do drużyny jako drugi lider i zdobył minimum 9 punktów. Jeśli szukacie zakłady bukmacherskie na żużel to w dniu dzisiejszym typ, który podałem uważam za fajną opcję.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE