Przed nami GP Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie, czyli największe żużlowe wydarzenie w 2023 roku. Największe to oczywiście nasze, subiektywne zdanie, jednak nie da się unikać takiego zwrotu względem zawodów, które odbywają się na jednym z największych obiektów sportowych w Europie. Jakby tego było mało to stawka jest znakomita, nikt nie jest kontuzjwany, a z dziką kartą pojedzie Dominik Kubera, który również może namieszać w stawce. Zapowiada się znakomicie. Wypada się więc przyjrzeć na jakie typy na grand prix Warszawy warto zwrócić uwagę.

Zeszły rok pokazał, jak bardzo rywalizacja na przygotowanym specjalnie pod cykl GP torze może być nieprzewidywalna. Zwyciężył wówczas Max Fricke, a na podium znaleźli się jeszcze Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Wszyscy Ci zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności także w tym roku, więc będzie okazja do udowodnienia, że sukces z kampanii 2022 nie był w ich przypadku wyjątkiem. Nie śpią jednak rywale, bo chrapkę na wygraną mają również Zmarzlik czy Dan Bewley, którzy znakomicie spisują się w PGE Ekstralidze. Po cichu na dobry wynik liczą również Michelsen, Thomsen, czy Woffinden. Zapowiada się znakomicie. Specjalnie dla Was mamy na to wydarzenie typy bukmacherskie. Grand Prix często rządzi się swoimi prawami, warto więc spojrzeć na te zawody od trochę innej strony niż zazwyczaj ma to miejsce w ligowej rywalizacji. Oferta jest szeroka, więc warto wybrać mądrze.

 

Speedway Grand Prix – 2. runda, Warszawa. Typy bukmacherskie

 

 

Typ: Max Fricke powyżej 7,5 punktów w fazie zasadniczej
Kurs: 1,70 (LVBET)
Analiza:

Idziemy dziś po najmniejszej linii oporu, bo czasami nadmierne kombinacje nie wychodzą na dobre. Stawiamy na dobry występ ubiegłorocznego triumfatora GP na narodowym owalu Maxa Fricke’a. Przygotowanie toru wygląda praktycznie identycznie, jak w edycji 2022. W tydzień zniknęło boisko piłkarskie, powstał żużlowy tor – równiutki i twardy. Obyśmy się mylili, ale nie liczymy dziś na wielkie ściganie.

Australijczyk jest w dobrej formie. Jest najlepszym zawodnikiem najsłabszego w lidze co prawda GKM-u (póki co nie traktujemy poważnie Nickiego, który zawalił dwa mecze). Na pewno jest w lepszym miejscu swojej kariery niż był w tamtym roku w którym w końcu wygrywał zawody w Warszawie. Kangur już w kwalifikacjach pokazał, że będzie się dziś liczył notując trzeci najlepszy wynik, mimo to cały czas nie jest w gronie zawodników, którzy są faworytami bukmacherów. Przyznajemy, że mocno nas to dziwi i chyba jednak warto spróbować w jego kierunku lokować swoje typy. Na Grand Prix często szukamy niespodzianek, dziś idziemy w prosty zakład po najmniejszej linii oporu, który wydaje się oczywisty.

Zapowiadają się trudne do typowania zawody, my więc dziś nie kombinujemy. Fricke jest w dobrej formie, lubi ten tor, dobrze zaprezentował się w kwalifikacjach, a nadal nie jest wymieniany w gronie faworytów. Jeśli szukacie typy żużlowe na Grand Prix w Warszawie to polecamy bet na over punktowy Maxa w fazie zasadniczej. Linia nie jest bardzo duża, a kurs zachęca. @dwight

 

Typ: Martin Vacullik powyżej 6,5 punktów
Kurs: 1,6 (LVBET)
Analiza:

Przed nami kolejna odsłona walki o tytuł Mistrza Świata, tak więc pora na typy żużlowe na Grand Prix Warszawy. Przeglądając ofertę trafiłem na dość ciekawy zakład żużlowy, a mianowicie zdobycz punktową Martina Vacullika. Słowak w poprzedniej rundzie GP Gorician zmagania zakończył na półfinale. Obserwując wyniki Martina zarówno w GP, jak i w Polsce można śmiało stwierdzić, iż zawodnik ma jeszcze spore rezerwy.

Mimo to, że Słowak nie wykręcił zbyt dobrego czasu w kwalifikacjach, to dwukrotnie pojedzie z pola D, które na przestrzeni ostatnich lat było drugim najkorzystniejszym polem. Ponadto już w biegu pierwszym będzie mu łatwo o punkty, bowiem zabraknie Kubery, którego zastąpi Kowalski. Martin jest typem startowca, tak więc wcale nie jest wykluczone, że założy się na resztę stawki. Liczę, iż w 8 biegu wykorzysta atut pierwszego pola i przywiezie, co najmniej dwa „oczka”. W pozostałych biegach również przywieźć dorzucić parę punktów. Sądzę, że linia na Słowaka jest dość przyjemna, tak więc racjonalnym typem żużlowym na Grand Prix będzie jego over punktowy. @power30

 

Typ: Anders Thomsen poniżej 7.5 punktów w fazie zasadniczej
Kurs: 1.80 (LVBET)
Analiza:

Wielkie wydarzenie żużlowe czeka nas dzisiaj na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Druga runda Grand Prix przyciągnie na stadion ponad 50 tysięcy kibiców. Przeglądając dzisiejszą ofertę typy żużlowe Grand Prix Polski postanowiłem zagrać under Andersa Thomsena. Duńczyk notuje w tym sezonie dobre rezultaty. Każdy kto śledzi rozgrywki Ekstraligi widzi jak Thomsen świetnie potrafi radzić sobie na dystansie. No właśnie jego świetne akcje na trasie gdzie można rozpędzić się po zewnętrznej części torów oglądaliśmy w Częstochowie i Wrocław. Dużo gorzej jazda Andersa wygląda na domowym torze w Gorzowie na którym liczy się głównie start. Choćby w meczu z Motorem Lublin zanotował bardzo słaby występ.

Dzisiaj zawody rozgrywamy na torze sztucznym, budowanym tylko na czas turnieju Grand Prix. Co najważniejsze tor na którym będą ścigać się zawodnicy jest krótki, bo liczy zaledwie 270 metrów i nie sprzyja on walce na dystansie co na pewno nie będzie pomagało Thomsenowi. Zawody na stadionie PGE Narodowym oglądaliśmy już dużo razy a tylko w 2017 widzieliśmy fajnie przygotowany tor gdzie na dystansie działo się dużo. Anders w Warszawie pojedzie po raz drugi. Przed rokiem zanotował bardzo słaby występ: 2 punkty i 15 miejsce. Dzisiaj liczymy na powtórkę.

Obstawiając dzisiejszy turniej ciężko wskazać faworytów. Zawody rozgrywane na torach jednodniowych są bardzo często nieprzewidywalne i ciężko podać jakieś typy bukmacherskie. Grand Prix rządzi się swoimi prawami gdzie poza jednym odstającym zawodnikiem każdy może wygrać z każdym. Wydaje mi się jednak, że typ w kierunku Thomsena jest dzisiaj dobrym tropem i taki zakład polecam.@Jajs