Kolejkę kończymy w Grudziądzu zapowiadającym się elektryzująco meczem drużyn, które powalczą o odskoczenie z dolnych rejonów tabeli, czyli GKM-em Grudziądz i Apatorem Toruń. W obu ekipach sporo problemów, a przede wszystkim forma sportowa nie do końca taka, jak życzyłyby sobie sztaby szkoleniowe oraz sami zawodnicy. Stawka meczu tym bardziej utrudnia typy. PGE Ekstraliga pędzi do przodu, natomiast Grudziądz i Toruń cały praktycznie czas na dnie. Jest to o tyle frustrujące dla kibiców tych drużyn, że zarówno Apator, jak i GKM celowały przed sezonem w play-off o których dziś można już praktycznie tylko pomarzyć. Przewidzieć w tym spotkaniu cokolwiek nie jest. Gospodarzy za uszy ciągnie Fricke, kroku próbuje mu dotrzymać Tarasenko. Reszta albo w kratkę albo słabo. W Toruniu dużo większy potencjał pod względem nazwisk, ale prezencja na ekstraligowych torach liderów torunian, czy to Lamberta, czy Dudka jest póki co delikatnie mówiąc słaba. Dziś mecz na przełamanie, tylko kto to wykorzysta i dla kogo to przełamanie nastąpi. Próbujemy przewidzieć, co w tym meczu się wydarzy i poniżej prezentujemy Wam analizy żużlowe z których warto skorzystać siadając do typowania meczu w Grudziądzu.

GKM Grudziądz – Apator Toruń – typy i analizy

  • Pedersen powyżej 10,5 punktów – kurs 1,90 (LVBET)

Przed nami spotkanie derbowe GKMu Grudziądz z Apatorem Toruń, tak więc pora na kolejne typy żużlowe na PGE Ekstraligę. Faworytem według bukmacherów są Gołębie, które nadal potrzebują punktów meczowych by móc spokojnie się utrzymać w lidze. Tym razem przyjrzymy się postawie Nickiego Pedersena, który jest zdecydowanym liderem zespołu z Grudziądza. O ile w spotkaniach wyjazdowych na wymagających torach zdarzają mu się wpadki, to na równym jak stół domowym obiekcie spisuje się rewelacyjnie. Świadczy o tym średnia biegopunktowa na poziomie 2,4.

Nicki standardowo ustawiony pod numerem 13, co sprawia iż dwa biegi pojedzie z juniorami, z którymi nie powinien tracić punktów. Zaczyna od biegu 3, gdzie pojedzie z Jakobsenem na parę Przedpełski-Lambert. W tym biegu jak najbardziej są realne 3 punkty. Następnie pojedzie na parę Dudek-Przedpełski. Obaj toruńscy zawodzą w tym sezonie, tak więc Pedersen spokojnie powinien przywieść 3 punkty. Nieco trudniej wygląda kolejny bieg,  gdzie pojedzie przeciwko Sajfutdinovowi, który również jest w świetnej formie. Również dość ciężko wygląda 13. bieg, gdzie pojedzie na parę Emil-Lambert oraz prawdopodobnie 15. nominowany.

Sądzę jednak, iż Nicki podtrzyma swoją dobrą formą na domowym torze. Warto dodać, iż w tym sezonie nie zdobył mniej niż 11 punktów na grudziądzkim owalu. Nicki świetnie czyta ścieżki na tym obiekcie. Ponadto Torunianie w tym sezonie nie zachwycają w spotkaniach wyjazdowych. Dlatego też, typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy lidera Gołębi. @power30

  • Apator Toruń handicap +4,5 pkt – kurs 1,75 (LVBET)

Spodziewaliśmy się tu bardziej wyrównanych kursów i faworyzowanie gospodarzy w tak dużym stopniu to duże zaskoczenie, podzielamy typy ekspertów i stawiamy, że wynik końcowy zakręci się w okolicach remisu, granie więc +4,5 w kierunku gości wydaje się bardzo bezpieczne.

Patrząc na kadry zespołów goście przewyższają grudziądzan, pora więc to udowodnić na torze. GKM jest bardzo mało przekonujący, wysoki poziom trzyma jedynie Max Fricke, punktuje również Nicki o ile go nic nie boli i jeśli wygra start, choć ze Stalą troszkę jakby zaprzeczył teorii, że nie nadaje się do walki na dystansie. Tarasenko, Czugunow i Jakobsen to trzecia i czwarta dziesiątka zawodników z najlepszymi ligowymi średnimi. Ciężko więc być tak dużym optymistą jak wskazują na to kursy. Jedyny aspekt przemawiający za Grudziądzem to … Toruń. Bardzo słaba dyspozycja przyjezdnych w tym sezonie. Podobnie jak w przypadku GKM-u tak Apator w ryzach trzyma Emil. Poza nim reszta seniorów szału nie robi i to ujmując bardzo łągodnie. W tym typie jednak sugerujemy się bardziej potencjałem, bo ten jednak jest po stronie torunian. W Grudziądzu z całym szacunkiem u większości zawodników nie ma ani formy, ani ekstraligowego potencjału, który jednak widzimy u Dudka, Lamberta, czy nawet Przedpełskiego. Tu jest po prostu dołek formy, dziś zapewne wystarczy, żeby przynajmniej trzech seniorów pojechało na swoim poziomie, aby utrzymać taki handicap. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że Duzers tak, jak przed tygodniem zalicza trzy punkty, bo to by była kompromitacja zarówno jego, jak i całego zespołu.

Kursy na żużel w tym meczu powinny być bardziej wyrównane i przed ich wystawieniem właśnie na takie stawialiśmy. Bukmacherzy jednak byli chojni i po takim kursie zamiast grać handicap +0,5 możemy sobie pozwolić na 4,5 co jest bardzo dobrą opcją. @dwight

  • Kacper Pludra powyżej 4.5 pkt – kurs 2.10 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Grudziądza gdzie miejscowy GKM zmierzy się z Apatorem Toruń. Patrząc na to spotkanie ciężko wskazać tutaj faworyta. Gospodarze na swoim torze wyglądają lepiej z meczu na mecz więc spróbuje zakład na lidera formacji juniorskiej GKMu Kacpra Pludre.

Kacper planowo ma tylko 3 biegi ale spokojnie w tych trzech biegach jest w stanie pokryć proponowaną nam przez bukmachera linię. Zawsze może też pojawić się dodatkowy start np. za ewentualnie słabo dysponowanych Czugunowa lub Jakobsena czy też któryś z zawodników dotknie taśmy. W biegu juniorskim Kacper jest zdecydowanym faworytem do wygrania. W parze z Łobodzińskim a rywale to Lewandowski i Affelt. W wyścigu 6 wiadomo, że Nicki będzie poza zasięgiem wychowanka Unii Leszno, natomiast Kacper jest w stanie poradzić sobie z Dudkiem lub Przedpełskim. Dyspozycja wyjazdowa obu zawodników jest słaba, szczególnie do ogrania jest tutaj Paweł Przedpełski. W wyścigu 12 także bieg na Przedpełskiego więc jest kolejna szansa na urwania punktów seniorowi gości, bo wygrać z Affeltem to kolejny raz obowiązek Kacpra. W tym biegu kolegą z pary będzie Wadim Tarasienko więc też żaden pewniak pokroju Pedersena czy Fricka.

Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecam zakład na juniora GKMu. Mimo, że obstawianie juniorów zawsze jest trochę ryzykowne, bo mają planowane tylko 3 biegi. Ostatnio forma Kacpra na swoim torze napawa mnie jednak optymizmem więc jego dorobek punktów odpowiednio: 3,1,1 wygląda bardzo realnie. Myślę, że 5 oczek jest w stanie ogarnąć tutaj i zakładam, że zanotuje zdobycz punktową na takim właśnie poziomie.@Jajs

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”