Jeszcze po dwunastej rundzie kibice Sparty pękaliby ze śmiechu, jak ktoś powiedziałby im, że będą mieli problem przejść Unię Leszno w ćwierćfinale play-off. Dwie ostatnie kolejki jednak trochę zmieniły tę optykę. Spartanie w tym czasie przegrali w Lesznie oraz zostali wysoko pokonani u siebie przez Motor Lublin, a do kadry Byków wrócili wszyscy kontuzjowani zawodnicy. Tym sposobem bardzo uważnie trzeba dziś kierować swoje typy. PGE Ekstraliga już niejednokrotnie zaskakiwała bardziej niż w tym przypadku. Mimo to wrocławianie cały czas pozostają faworytem zarówno pierwszego meczu, jak i całego ćwierćfinału. Pierwsza linia wydaje się jednak mocniejsza niż w Unii, do tego dochodzi Bartek Kowalski, który z powodzeniem może łatać dziury. Jak to bywało już w sezonie 2023 wiele będzie zależeć od dyspozycji Lidseya i Smektały, bo ich punkty są niezbędne, aby w ogóle myśleć o końcowym sukcesie. Jakby nie było dla postronnego widza to co wydarzyło się w ostatnim czasie jest atrakcyjne, bo wyrównało szanse obu drużyn. Typy ekspertów są jednak dla Unii bezlitosne i nie dają jej wielkich szans na półfinał.

Ćwierćfinał – Unia Leszno – Sparta Wrocław – typy żużlowe

  • Dan Bewley poniżej 9.5 pkt – kurs 1.67 (LVBET)

Na niedzielny żużlowy deser zapraszamy do Leszna na prawdziwy ekstraligowy klasyk miejscowej Unii ze Spartą Wrocław. Oprócz meczu między dwoma zespołami, które pokazywały nam świetną rywalizację o złoto w ostatnich kilku latach, tak mamy dzisiaj podtekst w postaci powrotu na Smoczyka wychowanka Unii Piotra Pawlickiego. Pawlickiego zabrakło w pierwszym meczu obu drużyn w Lesznie i był to jedyny mecz, który Sparta przegrała na wyjeździe. Dzisiaj w tym meczu ciężko wskazać faworyta. Z szerokiej oferty zakłady bukmacherskie na żużel polecamy dzisiaj zakład na under punktowy Dana Bewleya.

Brytyjczyk w Lesznie przed trzema tygodniami pojechał przeciętne spotkanie. 7 punktów wygląda nieźle ale pierwsze trzy biegi to tylko 1 punkt, poprawa nastąpiła dopiero w biegu 12 i 14. Dan klasycznie z numerem 2. Zacznie od niełatwego biegu w parze z Janowskim vs Lidsey i Zengota. Następnie w wyścigach 6 i 9 dwukrotnie w parze Pawlicki, a rywale to raz jeszcze Zengota z juniorem Ratajczakiem oraz para Smektała&Kołodziej i w tym biegu liczymy na największą stratę punktów. 12 bieg łatwiejszy, bo na starcie dwójka juniorów oraz Holder. W tym biegu lekko powinny wpaść 2-3 oczka chyba ze wskazaniem na 3. Pozostanie nam bieg nominowany do tego zapewne aby Dan nie zrobił 3 punktów, bo po 4 seriach startów zakładamy okolice 6-7 punktów.

Ciężko wskazać tutaj faworyta pierwszego spotkania. Sparta ostatnio wyglądała troszkę gorzej także za sprawą słabszej jazdy Brytyjczyka dlatego z oferty typy na PGE Ekstraligę zakład przeciwko Danowi wygląda dość ciekawie i są jak najbardziej sportowe argumenty do tego aby Bewley nie przekroczył proponowanej nam przez bukmachera linii.@Jajs

  • C. Holder poniżej 5.5 pkt – kurs 1.65 (LVBET)

W ostatnim spotkaniu w fazy play-off Unia Leszno zmierzy się ze Spartą Wrocław. Podobnie jak w dzisiejszych meczach faworytem według ekspertów żużlowych są goście. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Byków – Chrisowi Holderowi. Jest to niezwykle ciężki sezon dla Australijczyka, który przez większość sezonu był kontuzjowany. Wyraźnie widać, że Chris nie może wrócić do optymalnej dyspozycji.

Chris zaczyna  zmagania od ciężkiego biegu, w którym pojedzie ze Smektałą na Pawlickiego oraz Łagute. Sądzę, że ciężko będzie mu o o choćby punkt w tym biegu. Następnie dwukrotnie pojedzie w parze z Lidseyem, który aktualnie w lepszej dyspozycji od Holdera. Następnie zmierzy się silną wrocławską parą Łaguta-Woffinden, tak więc są punkty może być ciężko. Nieco łatwiej wygląda bieg 10, gdzie zmierzy z Janowskim oraz Kowalskim. Jednak w tym przypadku deprecjonował bym juniora gości. Liczę że jest w stanie spokojnie powalczyć z Holderem. Najłatwiej wygląda 12 bieg, w którym pojedzie z Bewleyem oraz juniorami. Przede wszystkim liczę że Brytyjczyk urwie mu punkt.

Aktualnie Chris wygląda najsłabiej z formacji seniorskiej Byków, dlatego też nie zakładam, iż pojedzie w biegach nominowanych. Przede wszystkim widać niepewność w jeździe Holdera, co wpływa na jego zdobycz punktową. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, sądzę że optymalnym typem żużlowym jest under punktowy zawodnika gospodarzy. @power30

 

  • Unia Leszno handicap +4,5 pkt – kurs 1,80 (LVBET)

Ostatni mecz w Lesznie przyniósł dla kibiców gospodarzy masę pozytywnych emocji. Powroty swoich liderów, świetny mecz, równa jazda wszystkich zawodników i końcowe pewne zwycięstwo. Trybuny na Smoczyku zapłoneły, a Janek Kołodziej z Grześkiem Zengotą świętowali z kibicami wskakując na bandy. Leszno poczuło się jak jeszcze kilka lat temu, kiedy to masowo zdobywali drużynowe tytułu mistrzowskie. Czy dziś może się powtórzyć ten piękny sen? Może być o to cieżko, ale nie przekreślamy szans gospodarzy na pozytywny wynik i stawiamy starcie w okolicach remisu.
Trzeba przyznać wprost, że po takiej fazie zasadniczej play-off w Lesznie już trzeba uszanować, apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i pomimo i typy ekspertów na żużel na to nie wskazują, czy nie byłaby to piękna historia, jeśli Byki ponownie dziś utrałyby nosa faworytm? Nie jest to absolutnie myślenie życzeniowe, bo przecież są powody ku temu, aby tak myśleć. Pierwszym jest zniżka formy gości, którzy z biegiem sezonu tracą swoje atuty, a póki co jedynym pewniakiem pozostaje Artiom. Maciek Janowski z Bewleyem to obecnie linie na poziomie 8-9 pkt. Tai z Piterem pewnie coś w okolicach 6-7 oczek. Czterech seniorów gości przywiezie okolice 30 punktów, Łąguta zapewne z dwucyfrówką plus juniorzy. Jakby tego nie liczył wychodzą okolice remisu patrząc nawet na wystawione przez bukmacherów linie. Mimo to Sparta cały czas jest dość zdecydowanym faworytem patrząc na gołe kursy na żużel. Handi w kierunku Unii wydaje się więc być niezłą opcją do gry na dziś, bo linie punktowe bardzo trudne do wytypowania. Trudno spodziewać się pewnej wygranej gości, jeśli są w ich składzie takie niewiadome, jak Janowski, Woffinden czy Pawlicki. Wszyscy musieliby pojechać dziś ponad stan, aby wygrać minimum sześcioma punktami.
Odpuszczony mecz w Krośnie chyba bardziej pomógł Unii niż jej zaszkodził. Liderzy mogli sobie odjechać 2-3 biegi i odpocząć obserwując rywalizację z boku. Ci natomiast, którzy jazdy potrzebują mieli okazję do większej lcizby startów. Optymalna opcja przed ćwierćfinałami i naprawdę czujemy, że we Wrocławiu pewność siebie bardzo spadła. Nasze zakłady na żużel kierujemy dziś bardziej ku Unii niż Sparcie. W ekipie gospodarzy wydaje się być mniej niewiadomych i na pewno dużo wyższe morale. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”