Nie tak wyobrażali sobie play-offy w tym roku kibice Stali Gorzów. Spotkało ich bowiem to, czego każdy się boi,czyli stracili jednego ze sowich liderów tuż przez pierwszym meczem tej fazy i znacznie to ułatwia sprawę dla Włókniarza, bo Andersa Thomsena o którym mowa nie ma kim zastąpić w skali jeden do jednego. Kursy na żużel mocno się zmieniły od wczorajszego GP i czętochowianie stali się faworytem spotkania nawet na Jancarzu. Przed gorzowianami więc bardzo trudne zadanie i w takim przypdku wszyscy muszą dziś pojechać na miarę swoich możliwości, a jednak wiemy, jakie problemy w tym sezonie mieli Jasiński, czy Woźniak. Włókniarz jednak również ma swoje problemy. W kratkę jeżdżą Woryna i Michelsen, do tego kiepski sezon notują juniorzy i Kuba Miśkowiak. Trafiły na siebie ekipy z dużą ilością problemów, pytanie kto będzie w stanie je bardziej zamaskować. Poniżej mamy dla Was darmowe zakłady na żużel, które mogą Was trochę naprowadzić na odpowiedni dobór typów w tym meczu.

Ćwierćfinał – Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Stal Gorzów handicap +6,5 pkt – kurs 1,57 (LVBET)

W drugim biegu wczorajszego GP Łotwy cały Gorzów na pewno zamarł widząc przelatującego nad bandami Thomsena. Sekundę po tym wypadku było już praktycznie pewnym, że Anders w dzisiejszym meczu nie pojedzie. Kursy na żużel automatycznie skoczyły na wygraną Stali w okolice 3,00. W miejsce Duńczyka pojedzie dziś Pollestad. My jednak nie przekreślamy szans gospodarzy i wierzymy, że pokażą stalowe charaktery.
Czy można powiedzieć, że Stal ma większe problemy niż Włókniarz? Nie jesteśmy pewni pamiętając, co wyprawiali praktycznie wszyscy poza Madsenem w ekipie prezesa Świącika. Czy jest pewnym, że Michelsen, Woryna, Drabik, czy Miśkowiak pojadą dziś na wysokim poziomie? Żaden z nich nie jest pewniakiem i każdy zaliczał w fazie zasadniczej duże wtopy i jeździł w kratkę, może poza Miśkiem, który cały sezon ma słaby. W Stali mamy jednak Vacula, Woźniaka i Fajfera, czyli jakieś tam gwaranty punktów, szczególnie na Jancarzu. Największe problemy ma Szymon, jednak on zazwyczaj w kryzysowych sytuacjach potrafił stanąc na wysokości zadania, a niewątpliwie dziś taka spotkała gorzowian. Klucz więc dziś w Jasińskim, który jest trochę niewiadomą, choć nie ulega wątpliwości, że ostatni czas jest dla niego najlepszym w tym sezonie i to napawa optymizmem. Do tego duża przewaga na juniorce, bo Paluch z Bartkowiakiem powinni punktowac na juniorach gości. Linia 6,5 o tyle bezpieczna, że Vaculik, Fajfer, czy Woźniak mogą pojechać po sześć razy, do tego może dojść ewentualny czwarty bieg Palucha, choć akurat on może mieć dziś szansę nawet na pięć wyjazdów na tor.
Patrząc dziś na wszystkie mecze i ich gospodarzy największe szanse na sukces dajemy właśnie Stali, bo kryzysowe sytuacje często bardziej pomagają niż przeszkadzają i wierzymy, że gorzowianie pokażą dziś charakter, a powyższy handicap wydaje się naprawdę bezpieczny, jeśli szukacie dziś typy żużlowe. @dwight

  • Mikkel Michelsen poniżej 10.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Drugim niedzielnym meczem będzie spotkanie Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa. W tym przypadku typy ekspertów faworyzują gości. Głównie za sprawą braku Andersa Thomsena, który wczoraj zaliczył fatalny upadek podczas GP w Rydze. W takim razie typ przeciwko Michelsenowi już nie wygląda tak dobrze i sensownie. Spróbujemy jednak Was do niego przekonać i pokazać, że są argumenty do tego, aby i dzisiaj Mikkel nie zanotował świetnego występu.

Klasycznie Michelsen pojedzie z numerem 5. Na początek czeka go bieg w parze z Miśkowiakiem, rywale to Jasiński i zmiana za Thomsena zapewne w postaci Oskara Palucha. Nie ma co się oszukiwać, że ten bieg wygląda na trzy punkty. W biegu 7 jednak punkty stracić już można i to dwa, bo para Woźniak-Fajfer u siebie jedzie bardzo dobrze. W biegu 10 Mikkel ponownie w parze z juniorem, rywale to Vaculik i raz jeszcze Jasiński. Spokojnie należy założyć tutaj porażkę z Vaculikiem, więc może Mikkel do biegu 13 przystępować będzie z rezultatem odpowiednio 3,1,2 pkt. W przywołanym 13 gonitwie dnia Mikkel w parze z Woryną przeciwko Fajferowi i zmianie za Thomsena. Być może gospodarze będą mogli skorzystać tutaj z rezerwy taktycznej, ale nawet i bez tego Michelsen może stracić punkty na Kacprze Worynie bądź Fajferze. Pozostaje nam bieg nominowany. Potencjalnie 15 w świetnej obsadzie z Madsenem na Vaculika i Woźniaka. Jest z kim tutaj przegrać.

Mikkel wczoraj w GP pojechał już lepszy turniej choć trochę brakło do awansu do półfinału. Od jakiegoś czasu przesiadł się na silniki od nowego tunera – Ashleya Hollowaya jednak nie ma jeszcze w jego jeździe optymalnej formy i dalej przeplata świetne wyścigi ze słabymi. Według nas linia na Michelsena jest jednak dzisiaj lekko przesadzona więc z oferty typy na żużel polecamy zagrać na under punktowy Duńczyka.@Jajs

  • S. Woźniak under 9,5 pkt – kurs 1,80 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem przyjrzymy starciu Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa.  Kontuzja Thomsena sprawiła, że faworytem według ekspertów żużlowych są Lwy. Pod nieobecność jednego z liderów ciężar zdobywania punktów będzie spoczywać między innymi na Woźniaku. U Szymona można zauważyć jednak lekki regres formy w porównaniu do początku sezonu. Zalicza coraz więcej wpadek pojedynczych wyścigach.

Szymon zaczyna starty od mocno obsadzonego biegu, w którym pojedzie w parze z Vaculikiem na Madsena oraz Worynę. W przypadku pierwszego zestawu startowego może pogubić parę punktów. Woźniak dwukrotnie pojedzie z Fajferem. Oskar potrafi zaskoczyć na gorzowskim obiekcie, tak więc może urwać punkty koledze z zespołu. Liczę że wspomniany Leon czy też Michelsen będą w stanie objechać zawodnika gospodarzy. Ponadto ma dość ciężki 11 bieg na parę Madsen-Drabik.

Ponadto należy warto również wziąć pod uwagę, iż ostatnie upadki Woźniaka sprawiły, że jest u sędziów cenzurowanym. Tak więc wszelkie próby wymuszania mogą zakończyć się wykluczeniem. Sądzę, że warto iść stronę undera punktowego, jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną formę ciężki układ biegów @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”