W trzecim dzisiejszym spotkaniu Sparta na stadionie Olimpijskim podejmie Unie Leszno. Typy bukmacherskie na żużel wyraźnie wskazują nam tutaj faworyta. Sparta jak każdy z dzisiejszych gospodarzy ma drobną zaliczkę z pierwszego spotkania, w którym pokonali dzisiejszych gości na stadionie Smoczyka 48-42. Przed Unią także trudne zadanie, ale otwiera się niewątpliwie szansa na wejście do półfinału jako lucky loser. Sparta podobnie jak Motor jest zespołem kompletnym, tym bardziej, że do jazdy wrócił Piotr Pawlicki.

Unia musi liczyć na kapitalną jak zawsze na stadionie Olimpijskim postawę Janusza Kołodzieja. Do niego muszą także dołączyć pozostali w postaci m.in. Zengoty, Lidseya i Smektały. W bardzo słabej formie ostatnio znajduję się Holder, także juniorzy nie dokładają ważnych punktów. Czy wywalczenie przez Unie mityczne 40 punktów w dzisiejszym spotkaniu da im awans? Przekonamy się już od godziny 19:15, bo o tej porze wystartują wszystkie trzy dzisiejsze mecze. Tor we Wrocławiu zwykle pozwala na świetne ściganie na co dzisiaj liczymy zapraszając Was na nasze typy na żużel.

Ćwierćfinał, rewanż – Sparta Wrocław – Unia Leszno – typy żużlowe

  • Unia Leszno handicap +16,5 pkt – kurs 1,80 (LVBET)

Więcej spodziewaliśmy się po Unii w pierwszym meczu na Smoczyku. Podopieczni trenera Barona robili co mogli, na niewiele się to jednak zdało i kwestia awansu została rozstrzygnięta we Wrocławiu i szukając dziś typy na żużel trzeba mieć tego świadomość. Spodziewamy się dziś, że kwestia dwumeczu zostanie szybko rozstrzygnięta i w końcówce meczu możemy zobaczyć kilka startów, które będą bardziej już podbudową pod półfinał, stą handi w kierunku Leszna wydaje się być dość bezpieczne.

Nie ma się dziś co odwoływać do historii, bo Unia nie zwykła tak wysoko przegwyać ze Spartą, jak są dziś wystawione linie. Wiemy, jednak że leszczyński speedway jest w lekkim dołku z którego w najbliższych latach będzie próbował się wydostać. Czego nie można Unii odmówić to na pewno charakteru, co już niejednokrotnie pokazali w tym sezonie. Dziś na wrocławskim owalu również się nie położą i nie będą czekać na najniższy wymiar kary. Na pewno nie będzie dziś kalkulowania, liczymy na sześć startów Janka, czy Zengiego, którzy mogą trzymać wynik Unii na tyle na ile się da, bo trzeba powalczyć o miejsce w półfinale jako lucky loser. Do tego solidni Lidsey i Smyku plus Ratajczak, który również notuje dobry sezon i goście spokojnie będą w stanie przywieźć 37 punktów, jeśli nie więcej. Co do Sparty, dużo niewiadomych, przewidywanie poczynań zawodników gospodarzy to istna loteria, bo poza Łagutą praktycznie nikt nie potrafi pojechać dwóch dobrych meczów z rzędu i zazwyczaj, czy to Piter, czy Janos, czy Bewley miewają słabsze występy. Dziś wystarczy, że jeden z nich pojedzie poniżej oczekiwań i to może wystarczyć. Tyle tylko, że Ci słabsi teoretycznie zawodnicy będą potrzebni w półfinale i mogą mieć dziś zapewnione po pięć startów, bo jednak to oni będą walczyć w półfinale.

Dzisiejsze mogą być dość specyficzne i trzeba uważać na swoje typy. PGE Ekstraliga zaskakiwała niejednokrotnie, podobnie może i dziś . Półfinał Sparta już ma, Unia walczy również o to miejsce, więć jak najmniejsza porażka będzie kluczem, wynik jest komu trzymać, więc linia +16,5 do grania wydaje się całkiem niezła. @dwight

  • Ratajczak poniżej 3,5 punktów – kurs 1,70 (LVBET)

W jednym z meczów ćwierćfinałowych Sparta Wrocław podejmie Unię Leszno. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy są jednymi z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Ciekawym zakładem jest under punktowy zawodnika Byków – Damiana Ratajczaka. Damian nie zanotował progresu, jakiego oczekiwali przed sezonem eksperci żużlowi. Odzwierciedleniem tego jest jego średnia punktowa nieco powyżej 1.2 na bieg. Główną bolączką zawodnika Unii są kiepskie starty.

Ratajczak zaczyna zawody od wewnętrznego pola, które powinno być dla niego handicapem. Jednak obok siebie będzie miał świetnego startowca – Kowalskiego. Zawodnik Sparty bez problemu powinien objechać zawodnika gości. Nie przekreślałbym również Małkiewicza, który miał obiecujący występ w Lesznie, a także Mencela. W kolejnym biegu punkty powinien stracić na seniorach. Liczę również wspomnianego Małkiewicza, który będzie miał wewnętrzne pole. W ostatnim programowym biegu pojedzie w parze z Zengotą na Woffindena oraz Łagutę. W tym przypadku ciężko oczekiwać punktów od zawodnika gości.

Nawet przy optymistycznym założeniu, iż Ratajczak zdobędzie 2 punkty w biegu juniorskim oraz 1 w kolejnym biegu, to ciężko szukać pewnych punktów w kolejnych biegach. Wrocławianie mają niezwykle silną formacje seniorską, która spokojnie powinna sobie poradzić z Damianem. Uważam że dobrym typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy Ratajczaka. @power30

  • Tai Woffinden poniżej 8.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

Sparta niemal pewna awansu do półfinału, dzisiaj nie powinna mieć problemów z pewnym pokonaniem Byków z Leszna. Wrocławianie w pełnym składzie na własnym torze są maszyną. Dzisiaj jednak z oferty typy na żużel polecamy zakład w kierunku Taia Woffindena. Tajski jako jeden z nielicznym zawodników gospodarzy na stadionie Olimpijskim na spore problemy z równym i mocnym punktowaniem.

Tai dzisiaj przestawiony na numer 12. Już pierwszy jego bieg, a 3 wyścig dnia będzie bardzo trudny. Nie ukrywamy, że liczymy tutaj na małą zdobycz punktów. Brytyjczyk w parze z Janowskim, a rywale to Zengota i Kołodziej. Zengota świetny startowiec, a Kołodziej kapitalnie jeździ we Wrocławiu. Janowski także w ostatnim czasie ma spore problemy, jednak na swoim torze jest pewniejszy niż Woffinden. Następnie Tai dwukrotnie w parze z Łagutą. Rywalami będą Holder i Lidsey w biegu 5, oraz raz jeszcze Zengota w wyścigu 10. Strata punktów powinna być głównie przez osobę Łaguty, który zdecydowanie wraca już do swojej optymalnej formy. Bieg 11 w parze z Pawlickim na Smektałę i Lidseya. Obsada tego biegu zdecydowanie słabsza i tutaj Brytyjczyk może dorzucić nawet 3 punkty.

Woffinden ostatnio wydaję się w dobrej formie co pokazał podczas GP w Rydze oraz w Lesznie. Jednak we Wrocławiu ciągle ma problemy i nie jest regularny w punktowaniu, często po zdobyciu trójki przy jego nazwisku pojawia się „śliwka”. Dziś Tai jedzie z najgorszym numerem startowym, co przy niskiej zdobyczy punktowej może skutkować odstawieniem od biegu nominowanego. Choć typy ekspertów jasno faworyzują tutaj Spartę i to nie ulega wątpliwości, jednak uważamy, że Woffinden nie dorzuci dzisiaj do dorobku swojej drużyny więcej niż 8 punktów.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”