Rozpoczynamy play-off sezonu 2023. Na początek rywalizacja Apatora Toruń z Motorem Lublin. Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu są oczywiście dzisiejsi goście, jednak starcie na Motoarenie może być pasjonujące. Z tej okazji przedstawiamy nasze typy ekspertów na tę rywalizację. W fazie zasadniczej torunianie pokonali już Motor 46-44 i to będąc w dołku formy. Tor na Motoarenie bardzo się zmienił i nie jest już tak dobry dościgania i wyprzedzania, jak kiedyś, więc jeśli ktoś nie trafi z ustawieniami to od początku może mieć problemy. Gospodarze dziś w swoim najmocniejszym zestawieniu, goście bez Jacka Holdera, który cały czas jest kontuzjowany. Pierwszy mecz zapowiada się pasjonująco, polecamy więc przeczytać nasze analizy żużlowe na ten mecz.

Ćwierćfinał – Apator Toruń – Motor Lublin– typy żużlowe

  • W. Lampart poniżej 3,5 punktów – kurs 1,85 (LVBET)

W pierwszym meczu fazy play-off Apator Toruń zmierzy się z Motorem Lublin. W rundzie zasadniczej górą były Anioły, które wygrały dwoma punktami. Ciekawym typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy Wiktora Lamparta. Dla zawodnika nie jest to zbyt udany sezon, bowiem jego najlepszym wynikiem w rundzie zasadniczej było 6 punktów na tle przeciętnych rywali. Ponadto warto dodać, że zawodnik borykał się z kontuzją ręki.

Lampart zaczyna do bardzo ciężkiego biegu, w którym pojedzie z Sajfutdinovem na Zmarzlika oraz Kuberę. W tym przypadku ciężko oczekiwać jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Następnie dwukrotnie pojedzie świetnie dysponowanym Dudkiem, tak więc ciężko będzie urwać jakieś oczka. Zarówno Zmarzlik, jak i Lindgren powinni być poza zasięgiem Wiktora. W aktualnej formie Cierniak jest w stanie spokojnie raz objechać zawodnika Aniołów. W zasadzie Wiktor powinien zdobyć punkt na juniorze gości. Wątpię aby Lampart był w stanie objechać Lamberta czy też Hampela.

Zdecydowanym faworytem według bukmacherów są goście, tak więc niewykluczone że gospodarze będą korzystać rezerwy taktycznej. Pierwszy w kolejności do zmiany będzie właśnie Lampart. W takim przypadku mało prawdopodobne, aby pojechał w biegach nominowanych. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy zawodnika gospodarzy @power30

  • H2H Mateusz Cierniak vs Jarosław Hampel – 2 (liczą się wszystkie starty) – kurs 2,25 (LVBET)

Znakomicie zapowiadają się tegoroczne play-offy. Wiele zdarzeń z ostatnich tygodni bardzo wyrównało nam rywalizację i tak naprawdę dwumecze wyglądają na dość wyrówane, a szczególnie pierwsze mecze w których teoretycznie słabsze ekipy pojadą na swoim torze. Czas więc na nasze typy na PGE Ekstraligę, zaczynamy od spotkania Apatora z Motorem i stawiamy tu na doświadczenie typując wygraną w h2h Hampela z Mateuszem Cierniakiem.
Młodziak Lublina notuje znakomity sezon. Trzeba zacząć jednak od tego, że z racji kontuzji Holdera Mateusz pojawi się na torze na pewno więcej niż trzy razy. Play-offy rządzą się jednak swoimi prawami i troszkę oddzielają chłopców od mężczyzn. Jarek może nie jest w najwyższej formie, jednak to całyc czas dobry startowiec, a owal na Motoarenie nie służy ostatnio ściganiu i wiele razy prowadzący na dojeździe do pierwszego łuku wygrywa biegi. Dlatego też patrząc w tym meczu na kursy na żużel i dość duże faworyzowanie Cierniaka w starciu z Hampelem idziemy w kierunku tego drugiego, bo Cierniak jednak lubi się pościgać i poszukać punktów na trasie. Dziś to jednak niekoniecznie będzie handicapem i jeśli nie wyjedzie się dobrze spod taśmy to może być kolokwialnie mówiąc pozamiatane. Co prawda junior ma teoretycznie łatwiejsze starty, przynajmniej te planowe, jednak patrząc na przebieg całego meczu przewidujemy 2-3 punktową wygraną Hampela.
Pogoda w Torunie jest stabilna, tor zapewne będzie twardy i przygotowany pod gospodarzy, bo w innym przypadku nie mieliby wielkich szans na końcowy sukces. Wszystko wskazuje więc, że może być to podobny mecz, jak w fazie zasadcziczej. Wówczas Mateusz zdobył tylko trzy oczka w czterech biegach., natomiast Hampel przy takiej samej ilości startów zaliczył szóstkę. @dwight

  • Fredrik Lindgren poniżej 9.5 pkt – kurs 1.67 (LVBET)

Fazę play-off zaczynamy w Toruniu gdzie na Motoarenie miejscowy Apator podejmie zespół Motoru Lublin. Mistrzowie Polski przystępują do tego meczu wciąż osłabieni brakiem Jacka Holdera. Przez to typy ekspertów na ten mecz są podzielone, a przed gospodarzami otwiera się szansa na korzystny wynik. Z oferty typy na PGE Ekstraligę warto zastanowić się dzisiaj nad typem w kierunku Fredrika Lindgrena.

Mimo braku Jacka Holdera i dwóch biegów z potencjalnie słabszym kolegą z pary biegi Szweda nie wyglądają łatwo. W biegach nr 5 i 8 zapewne wskoczy Cierniak więc Lindgrena będzie czekać nie tak proste zadanie. Fred ustawiony dzisiaj klasycznie na wyjeździe z numerem 3. Pierwszy bieg wygląda na  bardzo ciężki. Szwed ustawiony na polu zewnętrznym, w parze startowiec Hampel na lepszym i korzystniejszym polu startowym. Rywale to Lambert i Dudek więc mocny zestaw. Następnie zakładamy, że w parze dwukrotnie będzie młody Cierniak. Rywalami będą ponownie Dudek i Lampart oraz Sajfutdinow z juniorem. Jeśli w pierwszych trzech biegach dorobek punktowy u Szweda będzie w okolicach 5 punktów to już będzie wyglądało to bardzo fajnie. W 13 biegu Lindgren pojedzie w parze ze Zmarzlikiem, rywalami będą Przedpełski i raz jeszcze Sajfutdinow. Ten bieg wygląda na okolice 1 punktu.

Klasycznie numer 3 na wyjeździe ma ciężki zestaw w biegów. Dwa biegi przeciwko Emilowi i Dudkowi, raz będzie też Lambert i minimum raz Zmarzlik w parze. Linia na Szweda ustawiona chyba dość optymalnie, ale liczymy głównie na dobrą postawę Apatora, który ostatnio mocno rozkręcił się względem jazdy niemal w całym sezonie.@Jajs

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”