Przed nami trzy spotkania o awans do półfinału Ekstraligi. W Lublinie faworyt jest jasny. Typy ekspertów zdecydowanie faworyzują Motor Lublin. Gospodarze mimo absencji Jacka Holdera potrafili wygrać spotkanie w Toruniu, więc rewanż na własnym torze powinien być formalnością. Ostatnio do grona świetnie jeżdżących seniorów dołączył jeszcze Hampel. Na ten moment Motor jest absolunie zespołem kompletnym.

Apator liczy zapewne na zdobycie minimum 40 punktów, aby móc myśleć o wejściu do półfinału jako najlepszy przegrany z trzech pojedynków. Zadanie to będzie jednak bardzo trudne. W meczu fazy zasadniczej Motor na własnym torze pokonał gości z Torunia w stosunku aż 59-31. Trudno liczyć więc na to, że dzisiaj Apator podejmie równą walkę z rywalami. Zapraszamy na nasze darmowe analizy żużlowe na to spotkanie.

Ćwierćfinał, rewanż – Motor Lublin – Apator Toruń – typy żużlowe

  • Motor Lublin handicap -16,5 pkt – kurs 1,60 (LVBET)

To nie jest dobry sezon dla Apatora, który celował w półfinał. Obecnie jedyną szanną na to jest awans do niego jako najlepszy przegrany z ćwierćfinałów. Ciężko jednak w to wierzyć patrząc, jak prezentuje się w ostatnich tygodniach Motor i biorąc pod uwagę, że nawet na Motoarenie Anioły nie były w stanie praktycznie nawet na chwilę zagrozić mistrzom.

Dzisiaj cała masa meczów, więc raj dla osób, które kochają żużel. Typy na dziś są mocno pożądane, jednak warto grać rozsądnie. Nasza propozycja na ten mecz to minimum siedemnastopunktowa wygrana gospodarzy. Motor ma świetny skład, zwłaszcza u siebie czują się znakomicie i praktycznie ciężko szukać tu dziur. Obecnie oczywiście jedyna to brak Jacka Holdera, jednak mając w składzie Mateusza Cierniaka obrońcy tytułu mają całą masę opcji na manewry taktyczne. Tak naprawdę w Toruniu dziś tylko Emil może cokolwiek wnieść z rezerwy taktycznej o ile nie rzucą go na Zmarzlika. Choć w Lublinie rywalizacja z Lindgrenem, czy Kuberą również do najprzyjemniejszych nie należy. Ciężko więc spodziewać się czegoś pozytywnego ze strony gości, kiedy wydaje się nawet, że młody Bańbor powinien sobie poradzić a bardziej doświadczonymi juniorami torunian. Motor nie potrzebuje nikogo budować przed półinałem, tu wszystko działa w ostatnim czasie, jak w dobrze naoliwionej maszynie. Apator walkę o awans przegrał u siebie, naszym zdaniem przegrał nawet szansę na walkę o dodatkowe miejsce i dziś spodziwamy się około dwudziestopunktowej faworytów.

Jeśli poszukujecie w ten gorący, speedwayowy dzień zakłady na żużel to polecamy zakłady ukierunkowane na gospodarzy dzisiejszejszej rywalizacji w Lublinie, a najbezpieczniejszą opcją wydaje się granie po prostu handicapu w ich stronę. @dwight

  • P. Przedpełski poniżej 5,5 punktów – kurs 1,75 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem przyjrzymy się starciu Motoru Lublin z Apatorem Toruń. Tak jak w pozostałych ćwierćfinałowych meczach faworytem są gospodarze. Dość ciekawą linię wystawił bukmacher na zawodnika gości -Pawła Przedpełskiego. Nie jest to zbyt udany sezon dla zawodnika Aniołów, o czym świadczy fakt iż włodarze poszukują innego zawodnika na przyszły sezon. Warto jeszcze dodać, iż Paweł boryka się z kontuzją ręki, która dała mu znaki w poprzednim spotkaniu.

Przedpełski zaczyna teoretycznie od łatwego IV biegu. Jednak w tym przypadku pojedzie przeciwko Cierniakowi oraz Kuberze, którzy powinni spokojnie objechać zawodnika gości. W zasadzie jeden punkt powinien zdobyć na Lewandowskim. Następnie dwukrotnie pojedzie w parze z Dudkiem, który jest na pewno w lepszej formie. W piątym biegu zmierzy się z Lindgrenem oraz Cierniakiem, tak więc może to być zerowy dorobek punktowy. W kolejnym biegu pojedzie na Zmarzlika oraz juniora gospodarzy. Kwestia czy w tym biegu pojedzie Cierniak. Teoretycznie najłatwiej wygląda XI wiek, w którym pojedzie przeciwko Hampelowi oraz juniorowi. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa za Pawła lub Wiktora będzie zastosowana taktyczna.

Gospodarze mają niezwykle silną formacja seniorska i juniorską, tak więc Pawłowi będzie ciężko punkty w tym spotkaniu. Warto dodać, że obok Wiktora Lamparta jest kandydatem do zastąpienia. Bardzo prawdopodobne, iż objedzie wszystkich swoich regulaminowych biegów. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy zawodnik Aniołów. @power30

  • Fredrik Lindgren poniżej 10.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

W Lublinie powinniśmy oglądać mecz do jednej bramki. Motor po pierwszym mecz ma lekką zaliczkę, a na swoim torze jeżdżą kapitalnie. Mimo braku Jacka Holdera są wyraźnym faworytem tego spotkania. Jednak niekoniecznie wszyscy zawodnicy Motoru czują się świetnie na swoim obiekcie. Jednym z tych, którzy przy Alejach Zygmuntowskich nie błyszczą jest Fredrik Lindgren. Dzisiaj linia na Szweda ustawiony wysoko więc z oferty typy na PGE Ekstraligę spróbujemy zagrać jego under punktowy.

Szwed dzisiaj ustawiony z nowym dla siebie numerem 11 gdzie wskakuje właśnie za nieobecnego Holdera. W pierwszym biegu pojedzie w parze z Hampelem vs Lampart i Dudek. Można liczyć na tylko 1 punkt choć… wiele zależy od zestawu startowego. W Lublinie od początku zawodów super funkcjonuje pole D a zdecydowanie najgorsze jak na większości torów jest trzecie pole startowe. Jeśli zostanie wylosowany zestaw nr II oznaczać to będzie start Szweda z bardzo niekorzystnego pola C. Następnie dwukrotnie w parze Mateusz Cierniak na którym z pewnością można stracić oczka. Rywale to para Dudek-Przedpełski w biegu 5 oraz świetny w tym sezonie Sajfutdinow w 10 wyścigu dnia. Bieg 12 wydaję się bardzo prosty, bo dwójka juniorów i Lambert. Brytyjczyk jednak ostatnimi czasy na wyjazdach radzi sobie zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. Można więc liczyć i tutaj na stratę punktów przed Freddiego.

Biegi z udziałem Fredrika nie są jakieś trudne, napisałbym, że raczej optymalne. Po razie jego rywalami będą Sajfutdinow i Lambert a dwukrotnie Dudek. Do tego wszystkiego dojdą też rezerwy taktyczne, jednak biegi z udziałem Lindgrena wypadają tak, że jedyna realna taktyczna może wpaść już w 5 biegu za Przedpełskiego. Typy bukmacherskie na żużel z tego meczu nie są proste, bo linie wystawione są dość optymalnie. Zakład w kierunku Lindgrena przed tygodniem na toruńskiej Motoarenie wszedł dość gładko więc i dziś próbujemy pójść tym tropem.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”