Startuje 5 kolejka PGE Ekstraligi. W Częstochowie miejscowy Włókniarz podejmie Wilki Krosno. Typy ekspertów na ten mecz są skierowane zdecydowanie w stronę gospodarzy. Włókniarz po przegranej z Lublinem i zaledwie remisem z Gorzowem na własnym torze nie może pozwolić sobie więcej na stratę punktów. O ile bez zarzutu do tej pory spisują się Maksym Drabik i Mikkel Michelsen tak Leon Madsen mierzy się z problemami sprzętowymi. Mecz z beniaminkiem będzie też świetną okazją do odbudowania się dla Kacpra Woryny i Jakuba Miśkowiaka. Drużyny z Krosna pod żadnym względem nie można lekceważyć. Świetnie spisują się Jason Doyle oraz Vaclav Milik. Zdecydowanie bardzo słabo na ten moment prezentuje się Mateusz Świdnicki ale dzisiaj jako wychowanek Włókniarza powraca na tor, który bardzo dobrze zna. Wilki odjadą dzisiaj drugi mecz wyjazdowy do tego z lepszym przeciwnikiem niż Unia Leszno. Będzie więc to świetna okazja do weryfikacji ich siły w meczach wyjazdowych. Drugie piątkowe spotkanie będzie ważyć bardzo dużo dla obu ekip. Mecz derbowy pomiędzy Apatorem Toruń a zespołem GKMu Grudziądz. Drużyna z Torunia mimo medalowych aspiracji obecnie jedzie grubo poniżej oczekiwań. Oprócz Emila Sajfutdinova zawodzą wszyscy zawodnicy, przede wszystkim dwaj pozostali liderzy Robert Lambert i Patryk Dudek. Zawodzi też Wiktor Lampart, z którym wiązano w Toruniu spore nadzieje a także juniorzy. Kibice i działacze Apatora zdecydowanie więcej oczekiwali od Krzysztofa Lewandowskiego. Grudziądz mierzy się także z wielkimi problemami. Obok braku wyników obecnie największym zmartwieniem jest odnowiona kontuzja Nickiego Pedersena, przez co Duńczyk nie dokończył niedzielnego meczu w Krośnie a także środowego meczu swojego zespołu w lidze duńskiej. Poza juniorem Kacprem Pludrą i Nickim, każdy senior GKMu ma problemy z równym i dobrym punktowaniem. Dzisiejsze spotkanie na Motoarenie będzie więc meczem ważnym w kontekście nie tylko fazy Play-off ale także o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Faworytami obu spotkań niewątpliwie są gospodarze ale emocji na torze na pewno nie zabraknie. Mamy dla Was typy żużlowe i różne propozycję na oba spotkania.

Włókniarz Częstochowa – Wilki Krosno – typy żużlowe

  • Jakub Miśkowiak poniżej 6.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

W inauguracyjnym spotkaniu 5 kolejki PGE Ekstraligi miejscowy Włókniarz zmierzy się z Wilkami Krosno. Wśród dzisiejszej oferty bukmacherskiej typy na PGE Ekstraligę uważam, że warto postawić na under punktowy Jakuba Miśkowiaka. Kuba słabo wszedł w sezon aczkolwiek ostatni mecz we Wrocławiu był lepszy. Nie przykładam jednak do tego występu aż tak dużej wagi, ponieważ wrocławski owal ewidentnie leży Miśkowiakowi. W ostatnim czasie na tym torze Kuba notował fajne wyniki.

Dzisiaj teoretycznie zadanie łatwiejsze, bo do Częstochowy przyjeżdża beniaminek ekstraligowych rozgrywek. Jednak zestaw dzisiejszych biegów wcale dla „Miśka” nie jest łatwy. Zacznie w parze z Mikkelem Michelsenem a rywalami będą Andrzej Lebiediew i super startowiec Vaclav Milik. Następnie w parze dwukrotnie będący ostatnio w fajnej formie Maksym Drabik a rywale to odpowiednio Jason Doyle i Mateusz Świdnicki oraz Andrzej Lebiediew z juniorem. Z Doylem i Lebiediewem na pewno czekają go ciężkie wyzwania a na straconej pozycji nie stoi Mateusz Świdnicki. Na pewno początek sezonu w jego wykonaniu jest bardzo słaby ale dzisiaj wraca na tor, który świetnie zna jako wychowanek Włókniarza. Dużo prostszy wydaje się bieg 11, bo co prawda w parze z Leonem Madsenem ale wśród rywali Kasprzak i ponownie Świdnicki więc nie ma żadnego lidera po stronie Wilków.

Choć drużyna z Częstochowy jest zdecydowanym faworytem tego meczu tak wcale nie skreślam w tym spotkaniu gości i typy na żużel z tego z meczu nie są oczywiste. Uważam, że w kilku pojedynczych biegach przyjezdni mogą gospodarzom napsuć sporo krwi głównie w postaci Doyla, Lebiediewa i Milika. Miśkowiaka czeka kilka biegów z liderami Wilków a także trudne biegi z kolegami ze swojej drużyny i zakładam, że potraci dzisiaj dużo punktów.@Jajs

 

  • Włókniarz Częstochowa handicap -12,5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Pojedynek dwóch ekip, które znajdują się na innych biegunach. Częstochowianie zaskakująco słabo zaczęli sezon, natomiast goście z Krosna są w dużo lepszych nastrojach po wygranych z Apatorem i Grudziądzem. Ja idę w tym spotkaniu trochę pod wiatr i spróbuję przekonać Was, że granie w kierunku Włókniarza to dobry typ na PGE Ekstraligę.

Pierwsza sprawa to dobry mecz podopiecznych trenera Lecha Kędziory we Wrocławiu i minimalna porażka z faworytem do złota. To spotkanie pokazało, że ekipa spod Jasnej Góry prędzej, czy później ruszy, a pierwsze mecze były dość niefortunne. Co do Wilków wygrana z Grudziądzem dość fartowna, bo moim zdaniem, jeśli Nicki byłby w stanie jechać do końca to krośnianie o wygranej mogliby tylko pomarzyć. Typy ekspertów sugerują, że to nie będzie łatwy mecz dla gospodarzy. Ja mam jednak inne zdanie i stawiam dziś na wysokie zwycięstwo Madsena i spółki.

Patrząc na kadry i formę poszczególnych zawodników tylko się potwierdzam w moich przekonaniach. Madsen z Michelsenem to znakomita pierwsza linia do której dołączają Misiek z Drabikiem, dobrą formę prezentuje Kajetan Kupiec. Miota się po kontuzji jedynie Woryna, a bez gazu jest Karczewski, którego zastąpi Wolski. U przyjezdnych poza Doylem wszyscy w kratkę, choć póki co do tej pory, czy to Milk, Lebiedev, czy KK w pojedynczych meczach potrafili wystrzelić. Dziś zadanie przed nimi jeszcze trudniejsze, a patrząc na forę GKM-u w poprzednich latach na częstochowskim owalu przeczuwam dziś lanie Wilków przed którym nie uchroni nawet Doyle. Jeśli szukacie zakłady na żużel w piątkowe popołudnie polecam wysoką wygraną częstochowian. @dwight

  • M. Świdnicki poniżej 4,5 punktów – 1,65 @ (LVBET)

W meczu inaugurującym 3. Kolejkę PGE Ekstraligi Włókniarz Częstochowa podejmie Wilki Krosno. Wilki jak na razie pozytywnie zaskakują, bowiem przez wielu ekspertów żużlowych byli typowani, jako główni kandydaci do spadku. Jednak w takich superlatywach nie można się wypowiedzieć o jednym z zawodników gości – Mateuszu Świdnickim. Świderek po przejściu w wiek seniora, jak na razie zawodzi. Już od wieku juniorskiego jego bolączką były starty, ale często punkty wyszarpywał na dystansie. W tym sezonie jest niezwykle wolny na dystansie, a do tego popełnia sporo technicznych błędów. Można powiedzieć, iż wraca na „stare śmieci” i o punkty będzie mu łatwiej, ale Włókniarz pomimo słabych wyników nadal ma olbrzymi potencjał kadrowy. Mateusz w sumie ma tylko dość jeden prosty bieg, gdzie pojedzie w 4. biegu z juniorami oraz Woryną, gdzie powinien przywieść dwa oczka.  Później dwukrotnie w parze pojedzie z liderem Wilków – Doylem oraz z Kasprzakiem. Ponadto wg programu aż trzykrotnie startowałby po równaniu, co sprawia iż rywale będą mieli handicap. Sądzę, że gospodarze od początku spotkania będą budowali przewagę. Wówczas pierwszym do zmiany będzie słabo spisujący się Świdnicki. Dlatego racjonalnym typem żużlowym będzie under punktowy zawodnika gości. @power30

 

 

Apator Toruń – GKM Grudziądz – typy na PGE Ekstraligę

  • Paweł Przedpełski powyżej 8.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

W drugim piątkowym spotkaniu 5 kolejki zmagań PGE Ekstraligi Apator Toruń podejmie na własnym torze GKM Grudziądz. Toruń do tej pory mocno zawodzi ale zespół z Grudziądza jedzie niemal tak samo słabo. Z uwagi na fakt, że Apator jedzie na swoim torze, musi po prostu ten mecz wygrać. Przeglądając ofertę zakłady na żużel postanowiłem zagrać na Pawła Przedpełskiego. Pawel w sezon wszedł przeciętnie, przez 4 mecze regularnie zdobywając 6-7 punktów dokładając do tego punkty bonusowe. Dzisiejsza linia na tego zawodnika jest więc bliska jego tegorocznej średniej natomiast widzę tutaj duże szanse powodzenia.

Przedpełski rozpocznie mecz z pola wewnętrznego, które na toruńskiej Motoarenie na początku spotkania jest sporym handicapem. Jego kolegą z pary w tym biegu będzie słabo spisujący się w tym sezonie Patryk Dudek a rywalami Gleb Czugunow oraz Wadim Tarasienko. Z uwagi właśnie na pole startowe Pawła zakładam tutaj wysoką zdobycz punktów. Następnie dwukrotnie w parze pojedzie z Robertem Lambertem – niewątpliwie zawodnikiem szybszym niż Paweł ale dysponującym słabszym startem skutkującym często „męczarnią” na trasie. Rywalami „Pawełka” w biegu 7 będzie Nicki Pedersen z juniorem Wiktorem Rafalskim oraz w biegu 9 para Czugunow&Fricke. Zestaw tych biegów wydaję się więc bardzo fajny. Tak samo dość przyjemny na punkty jest zestaw biegu 11 gdzie do parowym Pawła będzie Wiktor Lampart a przeciwnikami Frederik Jakobsen oraz ponownie Czugunow. Jak widzimy Paweł tylko raz pojedzie przeciwko Nickiemu Pedersenowi – niekwestionowanemu liderowi przyjezdnych oraz ani razu nie wystartuje w parze z Emilem Sajfutdinowem czyli zdecydowanym liderem gospodarzy.

Oba zespoły zdecydowanie zawodzą ale dużo więcej spodziewano się po ekipie z Torunia. Dzisiejszy mecz Apator po prostu musi wygrać, najlepiej z wysoką zaliczką przed rewanżem. Liczę dzisiaj na przełamanie Przedpełskiego i jego wysoką zdobycz punktową więc z oferty typy na PGE Ekstraligę polecam zakład w kierunku tego zawodnika.@Jajs

 

 

  • Emil Sayfutdinov powyżej 11,5 pkt – kurs 1.60 (LVBET)

Emil nieśmiało wrócił do Ekstraligi, jakby trochę nie chciał zwracać na siebie uwagi, ale po dwóch meczach jak odpalił to już konkretnie. W ubiegłym tygodniu dwa razy po szesnaście punktów i to na wyjazdach, najpierw w Krośnie, potem w Lesznie. Zdecydowanie lider Apatora i póki co jako jedyny gość w dobrej, równej formie. Jeśli szukacie typy na PGE Ekstraligę w tym meczu to według mnie overowa opcja na Sayfutdinova jest opcją optymalną.

Ogólnie liczę dziś na pewną wygraną gospodarzy, bo już trochę nie wypada. Strasznie się miotają i Dudek i Lambert, Przedpełski jako druga linia wozi niezłe punkty, ale już Trofimow cały czas poniżej wystawianych na niego linii, które i tak są niskie. Nie pomagają juniorzy, a od Krzyśka Lewandowskiego już trochę jednak się oczekuje. Rywal jeden z najsłabszych, grudziądzki GKM. Z Nickim, bez Nickiego – nie wiadomo, nie wiadomo ile pojedzie, a po ilu biegach uda się do domu, tak naprawdę nic nie wiadomo, tak jak w całym Grudziądzu, choć reszta stara się jak może. Na Motoarenie starania to będzie za mało, bo torunianie muszą dziś się pokazać z dobrej strony, nie wyobrażam sobie ich dzisiejszej klęski.

Podzielam typy ekspertów na żużel i typuję Apator do pewnej wygranej, Duzers i Lambo polatają, ale królem zostanie dziś ponownie Emil, który zaskarbi sobie serca toruńskiej publiczności, taki jest mój scenariusz na tę rywalizację. @dwight

 

  • W. Tarasienko poniżej 6,5 punktów – 1,85 (LVBET)

W kolejnym meczu PGE Ekstraligi Apator Toruń podejmie GKM Grudziądz. Dla tych drużyn będzie to mecz o przysłowiowe „6 oczek”, bowiem aktualnie zajmują odpowiednie 7 i 8 miejsce w tabeli. Podobnie jak w poprzedniej kolejce konsekwentnie idę w stronę underu punktowego Wadima Tarasienki. Rosjanin miał trochę szczęścia – w 13. biegu z zawodów wycofał się Pedersen, a ponadto w nominowanym zdobył punkt na koledze z zespołu, który szukał prędkości po szerokiej.  Ponownie pojedzie z dość ciężkim numerem startowym. Zasadniczo tylko w jednym biegu powinien zdobyć łatwo punkty – na juniorze gospodarze. Dwukrotnie pojedzie w parze z Jakobsenem , na którym może tracić punkty. Bardzo ciężko wygląda bieg 13., w którym pojedzie z Pedersenem na niezwykle silną na parę Sajfutdinov-Lambert. Przede wszystkim na papierze Anioły mają o wiele silniejszą formację seniorską, z którą może mieć problem Rosjanin z polskim paszportem. Ponadto aż trzykrotnie pojedzie po równaniu toru, a starty nie są na pewno jego najmocniejszą stroną. Tak  więc sądzę, iż dobrym typem żużlowym no spotkanie będzie under punktowy zawodnika gości. Oczywiście liczę, iż tym razem nie będzie „dram” ze strony Nickiego i pojedzie we wszystkich biegach. @power30

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE